لینگوینی میگو و اسفناج با لیمو
آموزش لینگوینی میگو و اسفناج با لیمو,دستور تهیه لینگوینی میگو و اسفناج با لیمو,تهیه لینگوینی میگو و اسفناج با لیمو,روش تهیه لینگوینی میگو و اسفناج با لی

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن لینگوینی میگو و اسفناج با لیمو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

آموزش 

لینگوینی میگو و اسفناج با لیمو,دستور تهیه 

لینگوینی میگو و اسفناج با لیمو,تهیه 

لینگوینی میگو و اسفناج با لیمو

میگو و اسفناج با لیمو

 

تعداد : 4 نفر

زمن آماده سازی : 15 دقیقه

زمان پخت : 30 دقیقه

 

مواد لازم لینگوینی میگو و اسفناج با لیمو :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پاستای لینگوینی

225 گرم

100 گرم / 300 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن زیتون

3 ق غ

100 گرم / 0 کالری

لیموی کامل و اسلایس شده

1 عدد

100 گرم / 9 کالری

موسیر اسلایس شده

نصف فنجان

نامشخص

سیر خرد شده

1 ق غ

100 گرم / 120 کالری

میگو پوست گرفته

450 گرم

100 گرم / 100 کالری

برگ کوچک اسفناج

140 گرم

100 گرم / 25 کالری

فلفل سیاه تازه

پودر شده

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه لینگوینی میگو و اسفناج با لیمو :

*. یک قابلمه ی بزرگ آب و نمک را برای پختن پاستا روی حرارت بگذارید.در یک تابه 2 ق غ روغن زیتون ریخته روی حرارت متوسط به بالا بگذارید و اسلایس های لیمو که دانه هایش را گرفته اید.

*. در تابه حدود 7-8  دقیقه تفت دهید تا نرم و قهوه ای شوند . تابه را از روی حرارت برداشته کناری بگذارید تا سرد شوند سپس خردشان کنید.آب که به جوش آمد پاستا را اضافه کنید تا بپزد.

*. ا ق غ روغن زیتون را در تابه ای که لیمو ها را پخته بودید ریخته روی حرارت متوسط به بالا بگذارید موسیر ها را اضافه کرده 4-5 دقیقه تفت  دهید تا نرم شوند . سیر را اضافه کره 1 دقیقه دیگر تفت دهید .

*. میگو ها را به موسیر اضافه کرده و به طبخ ادامه دهید تا یک طرفشان صورتی شود سپس برگردانده طرف دیگر را هم 2 د قیقه بپزید تا صورتی شود.اسفناج و لیمو را به میگوها اضافه کرده و طبخ کنید.

*. تا اسفناج ها آب خود را از دست بدهند . نصف فنجان آب پاستا را به تابه اضافه کنید.وقتی پاستا خت آب کشی کرده به تابه میگو اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا با مواد تابه آغشته شود.

*. سپس نمک  فلفل به سلیقه ی خودتان اضافه کنید و بلافاصله میل نمایید . در صورت تمایل میتوانید کمی پنیر پارمسان هم رویش بپاشید.

 

خواص میگو :

ضد کم خونی

افرادی که به دلایل مختلف گوشت قرمز نمی خورند، بیش از دیگران در معرض ابتلا به کم خونی ناشی از فقر آهن قرار دارند و از آنجا که با خوردن 100 گرم میگو، 19 درصد از نیاز به این ماده مغذی تأمین می شود، بهتر است در صورت نخوردن گوشت قرمز، میگو را در برنامه غذایی روزانه شان بگنجانند.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :