طرز تهیه مرغ با سیب زمینی و سس سفید
کسانی که می خواهند در غذای خود از مرغ استفاده کنند این رسپی متفاوت را بخوانند و تهیه کنند در این رسپی از سس سفید هم استفاده شده که این غذا را خوش طعم تر کرده اس

آکاایران: کسانی که می خواهند در غذای خود از مرغ استفاده کنند این رسپی متفاوت را بخوانند و تهیه کنند در این رسپی از سس سفید هم استفاده شده که این غذا را خوش طعم تر کرده است این غذا برای شام مناسب است و در فر درست می شود اکنون مواد لازم و طرز تهیه آن را می خوانیم


آکاایران: طرز تهیه مرغ با سیب زمینی و سس سفید


طرز تهیه:


1. سیب زمینی ها را بشویید و آنها را به مدت 10-7 دقیقه روی حرارت با مقداری آب بجوشانید تا کمی نرم شوند سپس آن ها را داخل سبدی بریزید، با آب سرد آبکشی کرده و به صورت حلقه ای برش دهید. سینه مرغ را به صورت مکعب های درشت خرد کنید و در روغن تفت دهید تا سرخ شوند. مرغ های سرخ شده را داخل یک ظرف بریزید و کنار بگذارید.
2. فر را با دمای 160 درجه سانتی گراد روشن کنید. در یک کاسه شیر، تخم مرغ، خامه و مقداری نمک و فلفل را خوب با هم مخلوط کرده و کنار بگذارید. حالا ظرف های مناسبی برای گذاشتن داخل فر انتخاب کنید.
3. می توانید از یک ظرف پیرکس بزرگ هم استفاده کنید. ظرف یا ظرف ها را کمی چرب کنید. مقداری از سیب زمینی ها را داخل ظرف بچینید؛ طوری که یک لایه سیب زمینی به وجود بیاید. روی سیب زمینی ها مقداری نمک و فلفل بپاشید. حالا مقداری از مرغ های سرخ شده را روی سیب زمینی ها بریزید. روی تکه های مرغ هم مقداری شوید بریزید. در انتها مقداری از مخلوط تخم مرغ را هم روی مواد بریزید. هر تعداد که می شود به این صورت لایه ها را آماده کنید.
4. ظرف را به مدت 45 دقیقه داخل فر قرار دهید تا مواد کاملا بپزند. برای اینکه مطمئن شوید مواد پخته یا نه، یک چاقو داخل مواد فرو کنید. اگر تمیز بیرون آمد، غذای شما آماده است. می توانید آن را سرو کنید.


.

منبع :

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :