املت فلفل و ژامبون  - آشپزی آکا
فلفل دلمه ای را از وسط به چهار قسمت تقسیم کرده و از سمت پوست کبابی کنید . پوست فلفل دلمه ای را پس از

آشپزی - انواع املت - املت فلفل و ژامبون

فلفل دلمه ای را از وسط به چهار قسمت تقسیم کرده و از سمت پوست کبابی کنید . پوست فلفل دلمه ای را پس از آنکه برشته و سیاه رنگ شد کنده و گوشت آن را خرد کنید....

مواد لازم برای آشپزی آکا

فلفل قرمز دلمه ای ۱عدد
کره ۳۰ گرم
پیاز قرمز خرد شده ۱ عدد
سیر کوبیده ۱ حبه
ژامبون خرد شده ۱۰۰ گرم
گوجه فرنگی ۲۵۰ گرم
فلفل سیاه نصف قاشق چایخوری
شوید تازه خرد شده ۱ قاشق سوپخوری
تخم مرغ زده شده ۶ عدد
نمک به مقدار کافی
( طرز تهیه )
۱ - فلفل دلمه ای را از وسط به چهار قسمت تقسیم کرده و از سمت پوست کبابی کنید . پوست فلفل دلمه ای را پس از آنکه برشته و سیاه رنگ شد کنده و گوشت آن را خرد کنید.
۲ - کره را داخل ماهیتابه گرم کرده و پیاز ، سیر و ژامبون را در آن سرخ کنید . مواد را هر از گاهی هم بزنید تا پیاز نرم شود. گوجه فرنگی ها را پوست گرفته و خرد کنید سپس آنها را همراه با فلفل دلمه ای ، فلفل سیاه و شوید به مواد درون قابلمه اضافه کنید . شعله گاز را خاموش کرده و بگذارید مخلوط ژامبون سرد شود . سپس آن را درون صافی بریزید تا آب اضافی خارج شود. آب اضافی را دور بریزید .
۳ - تخم مرغها را همراه نمک و مخلوط ژامبون درون یک کاسه ریخته و خوب هم بزنید . ته یک ماهیتابه نچسب را کمی چرب کرده و نیمی از مایه املت را درون آن بریزید تا ببندد و زیر آن قهوه ای رنگ شود . سپس املت را به کمک کفگیر از وسط تا کرده و بگذارید کمی بیشتر بپزد در نهایت آن را درون بشقاب سرو بگذارید باقیمانده مایه املت را نیز به همین طریق پخته و به هنگام سرو ، هر املت را به دو قسمت تقسیم کنید.

منبع:ویستا
ویرایش و تلخیص: آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :