رازهای خوشمزه شدن پاستا
)برای هر نوع پاستا سس مناسبی در نظر بگیریدبرای پاستاهای نازک مثل اسپاگتی و ماکارونی های معمولی سُس های رقیق تر با کره و گوجه فرنگی رنده شده مناسب تر استو برای پ

آکاایران: رازهای خوشمزه شدن پاستا


آکاایران: 1)برای هر نوع پاستا سس مناسبی در نظر بگیرید.برای پاستاهای نازک مثل ماکارونی و ماکارونی های معمولی سُس های رقیق تر با کره و گوجه فرنگی رنده شده مناسب تر است.و برای پاستاهای شکل دار سس های غلیظ با کره و پنیر پارمزان،ریکوتا(آموزش آن در سوران موجود است)یا پنیر پیتزا مناسب است.


,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

2)بهتر است داخل آب پاستا مقداری روغن و کمی آبلیمو هم اضافه کنید و دقت کنید زمانی که آب جوش می آید و پاستاها را داخل آن می ریزید شعله ی گاز بالا باشد و حالت جوشیدن آب بعد از اضافه کردن پاستاها نیز ادامه داشته باشد. این کار باعث می شود که پاستاها یکدست پخته شوند.


3)سرخ کردن پاستا را امتحان کنید!بیشتر پاستاهای ایرانی بعد از آبکش شدن دم انداخته میشوند و بنابراین مزه همه آنها تقریبا مشابه است پیشنهاد میکنم یکبار پاستا را بعد از آبکش کردن خوب سرخ کنید و بعد به سایر مواد و سس اضافه کنید البته در این صورت بهتر است زمان جوشیدن پاستا را زیادتر از حد معمول کنید.


,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

4)پاستا را بعد از آبکش شدن نشویید!بهتر است سریع بعد از آبکش کردن آنها را با سس مخلوط کرده و به ظرف منتقل کنید تا مجبور به شستن و جدا کردن آنها از هم به کمک آب نشوید.وقتی شما پاستا را آب میکشید همه نشاسته آن را میشویید و با این کار طعم خوب پاستا را تبدیل به طعم سس میکنید یعنی پاستا به خودی خود مزه ای ندارد!


,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

5)پنیر ریکوتا یا پارمزان طعم پاستا را به صورت قابل توجهی تغییر داده و لذیذ میکنند!بهتر است طرز تهیه ساده پنیر ریکوتا را به کمک سوران فرا گرفته و آن را به پاستای خود اضافه کنید تا طعم بسیار لذیذی را امتحان کنید!


6)پاستا را داخل فر بپزید!بهتر است بعد از آنکه پاستا را با سس مخلوط کردید آن را داخل ظرف مناسب ریخته و روی آن را با پنیر ریگوتا و پنیر پیتزا بپوشانید و بعد داخل فر قرار دهید تا غای شما لذیذ تر شود!
نوش جان


.

منبع :

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :