اسنک کوکو سبزی
اسنک کوکو سبزی : با اسنک غذاهای فانتزی زیادی میتوانیم درست نیم در این جا می خواهم روش تهیه اسنک کوکو سبزی که خودم درست کردم را در اختیار شما بگذارم

آکاایران: اسنک کوکو سبزی

آکاایران: با اسنک غذاهای فانتزی زیادی میتوانیم درست نیم در این جا می خواهم روش تهیه اسنک کوکو سبزی که خودم درست کردم را در اختیار شما بگذارم .

مواد لازم برای حدود چهار اسنک

تخم مرغ ……………………….. یک عدد

سبزی کوکو خرد شده ……….. دو استکان

نان تست تازه ………………… چهار عدد

نمک و زردچوبه به مقدار لازم

ساندویچ میکر

طرز تهیه :

اول توضیح بدهم که من سبزی کوکو خرد شده را آماده فریز می کنم و برای دو تا سه هفته استفاده می کنم.

صبح که از خواب بیدار می شوم اول کتری را برای چای روی گاز میگذارم و ساندویچ میکر را به برق می زنم تا داغ شود.

سبزی را به مقدار لازم در کاسه می اندازم و با چنگال خردش می کنم (سبزی خرد شده با بافت خاصی منجمد می شود که راحت با چنگال خرد می شود)

حالا پسرم را بیدار می کنم و می فرستم دست و رویش را بشوید. در این فاصله سبزی کمی در دمای محیط از حالت انجماد بیرون می آید که همین برای ما کافیست.

حالا تخم مرغ را در سبزی می شکنم و نمک و کمی زردچوبه می زنم. زردچوبه علاوه بر رنگ و عطرش آنتی اکسیدان خوبی است که در زندگی ماشینی این روزها میتواند مفید باشد.

کوکوی من مایه سفت و پر سبزی دارد. این مایه را کمی با چنگال می زنیم و چهار خانه مرکزی ساندویچ میکر را با آن پر می کنم (چهار خانه در گوشه ها خالی می ماند. اگر ساندویچ میکرتان مثل مال من بزرگ نیست خانه ها را طوری پر کنید که از هر مربع ساندویچ میکر فقط یک سه گوش اش پر شود.

من در منزل نان تست سفید را فقط برای مهمانی ها مصرف می کنم که زیباتر و مجلسی تره  اما برای مصرف منزل نان تست چند غله می گیرم که هم طعم بهتری دارد و هم ارزش غذایی بالاتری دارد.

روی هر خانه ساندویچ میکر یک نان بگذارید (روی مایه خام کوکو)

و درب ساندویچ میکر را ببندید . چراغ دستگاه بعد از چند ثانیه روشن می شود . درب دستگاه را بعد از خاموش شدن مجدد این چراغ باز کنید.

نوش جان .

.

منبع :

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :