خورش خلال بادام یا پیچاخ قیمه آذری
خورش خلال بادام آشپزی رنگین و خورش خلال بادام کرمانشاه و خورش خلال بادام كرمانشاه و خورشت خلال بادام شیرازی و خورش خلال بادام اردبیل را در آکاایران ببینید
recp={author:پریسا,name:خورش خلال بادام ,prepTime:0h20m,cookTime:4h0m,calories:1 قاشق غذاخوری 45 کالری,recipeYield:4 نفر,foodspan:متوسط}

 

 

مواد لازم خورش خلال بادام یا پیچاخ قیمه آذری :

 

مواد لازم اندازه کالری
گوشت گوساله ۲۰۰ گرم 100 گرم / 200 کالری
خلال بادام ۱ پیمانه 100 گرم / 612 کالری
پیاز سرخ شده ۴ عدد 100 گرم / 164 کالری
تخم مرغ به میزان لازم هر عدد / 150 کالری
نمک، فلفل به میزان لازم 100 گرم / 0 کالری
زعفران به میزان لازم 100 گرم / 310 کالری
زردچوبه به میزان لازم 100 گرم / 0 کالری
رب گوجه به میزان لازم 100 گرم / 76 کالری

 

طرز تهیه خورش خلال بادام یا پیچاخ قیمه آذری :

یا پیچاخ قیمه آذری یکی از غذاهای محلی و در عین حال مجلسی استان اردبیل می باشد. و پیچاخ در آذری به معنای چاقو می باشد که چون گوشت و بادام ترکیب اصلی این غذا می باشد و گوشت با چاقو به قسمت های مساوی و یک اندازه در این غذا باید باشد به این غذا پیچاخ قیمه گفته می شود.

گوشت را به قطعه های مساوی و مربع و یک اندازه ریز خرد کنید و با روغن تفت دهید و رب را هم اضافه کنید در حین پخت خلال بادام، فلفل، نمک و زرد چوبه را هم اضافه کنید و بگذارید با دو لیوان آب بجوشد و آرام بپزد.

در این فاصله در ظرفی جدا پیاز داغی یکدست و طلایی رنگ درست کنید و بعد از این که مواد گوشتتان پخت پیاز داغ و زعفران را هم به موادتان اضافه کنید.در انتها تخم مرغ ها را به شکل درسته و بدون اینکه هم بخورند روی خورش شکسته و در ظرفتان را ببندید تا تخم مرغ ها نیز به آرامی بپزد.

 

منبع : آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :