خورشت الو اسفناج با گوشت
خورشت الو اسفناج : داخل ماهیتابه روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید و پیاز را ریز خرد کنید و در روغن تفت دهید تا نرم شود سپس اسفناج و تره ساطوری شده و را در آکا
recp={author:پریسا,name:خورشت الو اسفناج با گوشت ,prepTime:0h20m,cookTime:3h30m,calories:1 قاشق غذاخوری 45 کالری,recipeYield:4 نفر,foodspan:متوسط}

 


مواد لازم خورشت آلو اسفناج :

 

مواد لازم اندازه کالری
گوشت گوسفندی 300 گرم 100 گرم / 310 کالری
اسفناج تازه 700 گرم 100 گرم / 25 کالری
تره 300 گرم 100 گرم / 30 کالری
آلو خورشتی 200 گرم 100 گرم / 160 کالری
پیاز 2 عدد 100 گرم / 38 کالری
سیر 1 عدد 100 گرم / 0 کالری
نمک و فلفل مقدار لازم 100 گرم / 0 کالری


طرز تهیه خورشت آلو اسفناج :

گوشت ها را درشت خرد کنید و بهمراه 1 پیاز ، سیر و چند لیوان آب داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بپزد ( در زمان پخت گوشت نمک اضافه نکنید ).

داخل ماهیتابه روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید و 1 پیاز باقی مانده را ریز خرد کنید و در روغن تفت دهید تا نرم شود سپس اسفناج و تره ساطوری شده ( ریز خرد شده ) را اضافه کنید ، مجدد چند دقیقه تفت دهید و از روی حرارت بردارید.

پس از اینکه گوشت نیم پز شد مخلوط اسفناج تفت داده شده ، نمک و فلفل را به ان اضافه نمایید و اجازه دهید خورشت حدود 3-2 ساعت با حرارت ملایم جا بیفتد ( به روغن بیفتد ) ، در دقایق اخر پخت نیز آلوها را اضافه کنید و پس از جا افتادن بهمراه برنج سرو کنید.

نکته ها : آلوها را پیش از اضافه کردن به خورشت نیم ساعت درون آب خیس دهید ، میتوانید بجای گوشت از مرغ هم استفاده کنید ( طعم این خورشت با مرغ هم عالی میباشد ) ؛ در صورت تمایل مقداری آبلیمو یا اب نارنج به خورشت اضافه کنید تا طعم ترش تری داشته باشید.

 

منبع : آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :