دستور پخت رول سالمون دودی
رول سالمون دودی, ترکیبی کلاسیک از ماهی سالمون دودی و ساور کریم می باشند که در پنکیک قرار گرفته اند. این رول ها که شبیه سوشی هستند را می توان از یک روز قبل آماده
 • آکاایران: غذای دریایی 
 • آکاایران: دستور طبخ رول سالمون دودی

  زمان آماده سازی: 
  80دقیقه
  زمان طبخ: 
  10دقیقه
  مناسب برای: 
  4 نفر
  مواد لازم: 
  ماهی سالمون دودی : 200 گرم
  تخم مرغ بزرگ : 2 عدد
  آرد : 120 گرم
  شیر : 180 میلی گرم
  روغن زیتون : 8 قاشق سوپخوری
  خامه ترش(ساور کریم) : 150 میلی لیتر
  پیازچه تازه : یک دسته کوچک
  آب لیموترش : 2 قاشق سوپخوری
  نمک دریایی فلفل سیاه تازه آسیاب شدهکره : به میزان لازم
  طرز طبخ و تهیه: 

  رول سالمون دودی, ترکیبی کلاسیک از ماهی سالمون دودی و ساور کریم می باشند که در پنکیک قرار گرفته اند. این رول ها که شبیه سوشی هستند را می توان از یک روز قبل آماده کرده با سلفون پیچید و در موقع سرو برش دهید. اگر مثل رول های سوشی این رول ها را در بشقابی مربع یا مستطیل طوری سرو کنید که انتهای آن ها به سمت بالا باشد و در کنار آن سس دلخواه خود را در کاسه ای کوچک قرار دهید فوق العاده به نظر می رسند.

  در دستور اصلی این غذا از آرد نخود استفاده می شود که ما با ارد معمولی جایگزین کرده ایم. پیشنهاد ما اینست که بجای استفاده از سس های آماده مانند مایونز و خردل از سس تری یاکی یا ورسترشایر استفاده کنید تا طعم اصیل این غذا را متوجه شوید.

  تخم مرغ ها را در کاسه ای می شکنیم سپس آرد را طوری اضافه می کنیم که در یک طرف تخم مرغ ها کپه شود. به آرامی شروع به هم زدن تخم مرغ ها با هم زن دستی کرده سپس آرد را کم کم از کنار ظرف به تخم مرغ ها اضافه نموده هم می زنیم تا همه آرد با تخم مرغ ها ترکیب شود.

  اگر ترکیبی که به دست آوردیم کمی غلیظ شد مقداری شیر به آن اضافه می کنیم تا شل شود.

  وقتی همه آرد را با تخم مرغ ها مخلوط نمودیم باقی شیر 2 قاشق سوپخوری روغن و مقداری نمک را اضافه می کنیم سپس برای حداقل 1 ساعت به آن استراحت می دهیم.

  یک ماهیتابه نچسب با سایز متوسط را روی حرارت گرم کرده و تکه ای از کره را فقط برای اینکه کف تابه چرب شود داخل آن ذوب می کنیم. یک ملاقه از خمیر را داخل تابه ریخته می شود تابه را می چرخانیم سپس مقدار اضافی و شل خمیر را به کاسه خمیر باز می گردانیم.

  در نهایت پنکیک نازکی خواهیم داشت که به تابه چسبیده است. اجازه می دهیم برای یک دقیقه یا بیشتر بپزد آن را برای 30 ثانیه برمی گردانیم و سپس به بشقابی منتقل می کنیم. این کار را تا وقتی که کل خمیرمان استفاده شود تکرار می کنیم (برای این غذا به 5 پنکیک احتیاج است بنابراین می توانید مابقی را برای صبحانه سرو کنید). اجازه می دهیم پنکیک هایمان خنک شوند.

  از سلفون مستطیلی به طول 40 و عرض 15 سانتی متر درست کرده و روی آن طوری دو عدد از پنکیک ها را کنار هم قرار می دهیم که لبه آن ها کمی روی هم بیفتد. روی پنکیک ها لایه نازکی از خامه ترش می مالیم بیشتر پیازچه ها را روی لایه خامه قرار داده با فلفل خوب آن را طعم دار می کنیم و لایه ای از سالمون دودی را روی مواد می چینیم. سالمون دودی را می توانید بصورت آماده خریداری کنید ولی چنانچه در دسترس شما نبود از ماهی های دودی دیگر نیز می توان استفاده کرد.

  برای اینکه پنکیک ها را مثل رول سوییسی رول کنیم سلفون را از طول محکم دور مواد می پیچیم. دوباره مواد را با سلفون می پیچیم و حداقل برای نیم ساعت در یخچال قرار می دهیم تا خود را بگیرد. سپس رول را به قطعات ½ 2 سانتی متری می بریم و با سس تری یاکی یا ورسترشایر و یا سسی که از باقی روغن آب لیموترش و نمک و فلفل درست شده سرو می کنیم. قبل از سرو باقی پیازچه ها را روی آن بپاشید.

  .

  منبع :

  منبع : بخش آشپزی آکاایران
  برچسب :