آموزش خوشمزه ترین دسر شکلاتی با نارگیل
دسر شکلاتی بدون فر,دسر شکلاتی با بیسکویت پتی بور,دسر شکلاتی قالبی,دسر شکلاتی لیوانی,دسر شکلاتی سرد,دسر شکلاتی لیوانی ساده,دسر شکلاتی,دسر شکلاتی ساده,دسر شکلاتی

دستور پخت بیسکویت شکلاتی با مغز نارگیل | سرآشپز پاپیون

آکاآپ: دسر شکلاتی همیشه خوش مزه است اما وقتی که بخواهیم به ان نارگیل هم اضافه کنیم واقعا طعم توصیف نشدنی را به خاطر میاورد در ادامه این مطلب از آکاآپ با ما همراه باشید. 

طرز تهیه دسر شکلاتی با نارگیل 

مواد لازم لایه سفید:

شیرنارگیل: 200 میلی لیتر
شیر: 50 میلی لیتر
تخم شربتی: 2 ق س
عسل: یک الی 2 ق س
پودر ژلاتین آموتیا: یک ق س

مواد لازم لایه تیره:

شیر نارگیل: 200 میلی لیتر
پودر کاکائو: یک ق س (سرپر)
شکر: 2 ق س
دارچین (پودرشده): به مقدار لازم
پودر ژلاتین: یک ق س

طرز تهیه ترافل شکلاتی | نکاتی برای سرو بهتر

طرز تهیه:

1. برای تهیه لایه تیره رنگ، شیرنارگیل، پودر کاکائو، شکر و دارچین را در ظرف مناسبی روی حرارت به جوش آورید. پودر ژلاتین را از قبل در مقدار کمی آب حل کنید و سپس به مواد اضافه کرده و هم بزنید. مقداری از این مخلوط را در قالب های مافین سیلیکونی بریزید و حدود 20 دقیقه در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

2. برای تهیه لایه سفیدرنگ، تمامی مواد به جز پودر ژلاتین را در ظرف مناسبی روی حرارت قرار دهید و قبل از به جوش آمدن مواد پودر ژلاتینی را که از قبل در مقدار کمی آب حل کردید اضافه کرده و هم بزنید.

3. این مخلوط را روی لایه تیره رنگ بریزید و حدود 15 الی 20 دقیقه در یخچال قرار دهید. بقیه مخلوط تیره رنگ را روی آن بریزید و حدود 3 ساعت (یا تمام شب) در یخچال قرار دهید تا دسر خودش را بگیرد. سپس سرو کنید.

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :