پوره عدس قرمز با تخم مرغ - آشپزی آکا
اموزش پوره عدس قرمز,طرز تهیه پوره عدس قرمز,مواد لازم پوره عدس قرمز,درست کردن پوره عدس قرمز,پوره عدس قرمز خوشمزه,تزیین پوره عدس قرمز,تهیه پوره عدس قرمز


عدر این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن پوره عدس قرمز را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.


طرز تهیه پوره عدس قرمز


مواد لازم پوره عدس قرمز :


عدس قرمز

2 لیوان

100 گرم / 340 کالری

تره فرنگی

3عدد (خیلی نازک حلقه شود)

100 گرم / 22 کالری

پودر تخم گشنیز

2 قاشق مرباخوری

100 گرم / 20 کالری

گشنیز تازه ( خرد شده)

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 20 کالری

نعنای تازه ( خرد شده )

دو قاشق سوپ خوری

100 گرم / 43 کالری

سرکه

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 22 کالری

آب مرغ بدون چربی

یک لیتر

نامشخص

تخم مرغ

4 عدد

100 گرم / 147 کالری

فلفل و نمک

به اندازه لازم

100 گرم / 0 کالری

جعفری

کمی برای تزیین

100 گرم / 25 کالری


طرز تهیه پوره عدس قرمز :

*. عدس ها را در یک قابلمه می ریزیم و تره فرنگی، پودر تخم گشنیز، گشنیز، نعنا، سرکه و آب مرغ را به آن می افزاییم و روی حرارت می گذاریم. بعد از این که جوش آمد، باید به مدت 30-40 دقیقه روی حرارت ملایم بجوشد تا عدس ها بپزد و آب آن کشیده شود.فر را روی حرارت 180 درجه ی سانتیگراد گرم می کنیم.

*. پس از آن به مواد آماده شده، نمک و فلفل می افزاییم و به طور کامل مخلوط می  کنیم.وسط مواد را با دست خالی کرده و یک تخم مرغ در آن قسمت می شکنیم. روی ظرف فویل آلومینیوم کشیده و به مدت 15-20 دقیقه در فر 180 درجه ی سانتیگراد می گذاریم تا وقتی که تخم مرغ ببندد. آن گاه روی این غذا را با جعفری خرد شده تزیین می کنیم.


خواص عدس :

*. عدس منبع خوبی از آهن، پروتئین، فیبر، کربوهیدرات های پیچیده و اسید فولیک است. همچنین کم چربی، کم کالری، بدون کلسترول و به همان نسبت ارزان قیمت می باشد.یک لیوان عدس پخته ، درصد مقدار مورد نیاز اسید فولیک را در روز را تأمین می کند و بیشتر از هر غذای غنی نشده دیگری، اسید فولیک را برای بدن فراهم می کند.عدس دارای فیبرهای محلول است که این فیبرها مانند یک جاروی زبر، دستگاه گوارش را تمیز می کنند. این نوع فیبر گلوکز( قند) و کلسترول سرم را کاهش می دهد. همچنین نیاز به انسولین را در افراد دیابتی کم می کند.


اختصاصی آکاایران


منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :