کیک جعبه جواهر - آشپزی آکا
اموزش کیک جعبه جواهر,طرز تهیه کیک جعبه جواهر,مواد لازم کیک جعبه جواهر,درست کردن کیک جعبه جواهر,کیک جعبه جواهر خوشمزه,تزیین کیک جعبه جواهر,تهیه کیک جعبه جواهر


در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن کیک جعبه جواهر را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.


کیک جعبه جواهر خوشمزه


مواد لازم دسر کیک جعبه جواهر :


تخم مرغ

۴ عدد

100 گرم / 147 کالری

پودر قند

۱۰۰ گرم

100 گرم / 400 کالری

آرد سفید

۱۰۰ گرم

100 گرم / 341 کالری

وانیل

یک چهارم قاشق چایخوری

100 گرم / 330 کالری


برای داخل کیک :


خامه زده شده

۳۰۰ میلی لیتر

100 گرم / 250 کالری

پودر قند

۲ قاشق چایخوری

100 گرم / 400 کالری

میوه تابستانی

۳۵۰ گرم

نامشخص

پودر قند

۲ گرم

100 گرم / 400 کالری


طرز تهیه دسر کیک جعبه جواهر :

*. زرده و سفیده تخم مرغ ها را جدا کنید. زرده را با پودر قند و وانیل با همزن برقی بزنید تا به صورت کرم روشن و لطیفی درآید. سفیده را جداگانه با همزن برقی بزنید تا کاملاً کف کرده و سفت شود. زرده و سفیده را مخلوط کنید و به آرامی هم بزنید سپس آرد را در آن الک کنید. مخلوط حاصل را در یک قالب رولت مستطیل شکل به ابعاد ۳۵-۲۰ سانتی متر که کف آن را با یک قطعه کاغذ روغنی پوشانده اید.

*. بریزید و به مدت ۱۵ دقیقه و در فر با درجه حرارت ۱۹۰ درجه سانتی گراد بپزید. سپس از فر درآورید و از قالب خارج کنید. کاغذ زیر کیک را جدا کنید و روی شبکه سیمی آن را سرد کنید. پس از سرد شدن کیک آن را از طول نصف کنید پس نیمه پایینی را در ظرف مورد نظر برای سرو کیک قرار دهید و سطح روی آن را با لایه ای خامه بپوشانید.

*. نیمی از پودر قند را روی خامه بپاشید. میوه ها را روی کیک بریزید به طوری که از یک طرف آن بیرون بریزند. حالا نیمه دیگر کیک را طوری که نیمی از لایه پایینی را بپوشاند روی آن قرار دهید. در صورت تمایل باقی مانده پودر قند را روی کیک بپاشید و سرو کنید.نکته میوه های بدون هسته تابستانی با رنگ های قرمز تیره و روشن.


خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ حاوی تمامی املاح برای تأمین سلامتی فرد است. به خصوص اینکه منبع بسیار خوب ید و فسفر می باشد که ید برای ساخت هورمون تیروئیدی و فسفر برای رشد بهتر و سلامتی استخوان های بدن لازم می باشند.تخم مرغ، بیشتر ویتامین های موردنیاز بدن به جز ویتامین C را دارد. تخم مرغ منبع خوبی از ویتامین های گروه B و ویتامین A می باشد. همچنین ویتامین D و ویتامین E را به مقدار کافی و لازم تأمین می کند.


اختصاصی آکاایران


منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :