آکاایران: اگر گیاهخوار هستید این بیسکویت را درست کنید

آکاایران: اگر گیاهخوار هستید این بیسکویت را درست کنید

سیمرغ

بیسکویت یکی از تنقلاتی است که مورد علاقه تقریبا تمام کسانی است که اهل تنقلات هستند. این بار یک بیسکویت مخصوص گیاهخواران درست کنید.

چگونه بیسکویت مخصوص گیاهخواران درست کنیم؟

این دفعه برایتان شیوه درست کردن بیسکویتی را یاد می دهیم که نیازی به تخم مرغ ندارد و در حقیقت اگر با کره گیاهی تهیه شود یک رسپی مفید برای گیاهخواران است.

مواد لازم برای تهیه بیسکویت مخصوص گیاهخواران :

آرد : 225 گرم
آرد ذرت : 75 گرم
کره نرم شده : 250 گرم
پودر قند : 60 گرم
رنده پوست پرتقال : 2 قاشق غذاخوری
آب پرتقال : یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه بیسکویت مخصوص گیاهخواران :

فر را روی 170 درجه سانتی گراد گرم کنید.
کف سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید.
آرد و آرد ذرت را با هم مخلوط کنید.
کره را به همراه پودر قند هم بزنید تا نرم و لطیف شود.
آردها، پوست پرتقال و آب پرتقال را به کره اضافه کنید و با قاشق هم بزنید تا با هم مخلوط شوند، یادتان باشد از هم زدن بیش از اندازه مواد بپرهیزید چون بیسکویت به روغن می افتد.
به اندازه ای هم بزنید که آرد با کره مخلوط شود.
در یک قیف قنادی، ماسوره شکوفه بگذارید و داخل قیف را با مواد بیسکویت پر کنید و بعد به صورت ساده و به اندازه یک انگشت روی کاغذ روغنی از مواد بیسکویت بریزید.
سینی را در فر گذاشته و به مدت 15 تا 20 دقیقه بیسکویت ها را بپزید، بعد آنها را از فر درآورده و بگذارید سرد شوند، در انتها سر بیسکویت ها را در شکلات ذوب شده بزنید و با رنده پوست پرتقال روی آنها را تزئین کنید.
این بیسکویت به شکل سنتی با مایع شکلاتی تزئین می شود که برای این روش 200 گرم شکلات چیپسی یا تخته ای را درون مایکروفر یا روی بخار آب بطریق بن ماری حل کنید و سپس بیسکویت های سرد شده را در شکلات آغشته کرده و سپس سرو کنید.

.

منبع : seemorgh.com

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :