سبزیجات پخته با عسل
طرز تهیه سبزیجات پخته با عسل,روش تهیه سبزیجات پخته با عسل,طرز پخت سبزیجات پخته با عسل,آموزش پخت سبزیجات پخته با عسل,مواد لازم برای سبزیجات پخته با عسل

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن سبزیجات پخته با عسل را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

طرز تهیه سبزیجات پخته با عسل,روش تهیه سبزیجات پخته با عسل,طرز پخت سبزیجات پخته با عسل

طرز تهیه سبزیجات پخته با عسل

 

مواد لازم سبزیجات پخته با عسل :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ساقه کرفس

سه عدد

100 گرم / 13 کالری

نخود فرنگی

یک فنجان

100 گرم / کالری

سیب زمینی

دو عدد

100 گرم / 75 کالری

لوبیا سبز

یک فنجان

100 گرم / 30 کالری

هویج

یک فنجان

100 گرم / 30 کالری

نمک

مقداری

100 گرم / 0 کالری

عسل

مقداری

100 گرم / 288 کالری

 

روش تهیه سبزیجات پخته با عسل :

*. مواد را شسته و هر کدام از آنها را جداگانه بخارپز کنید. پس از اینکه مواد کمی نرم و پخته شدند به میزان دلخواه به آن نمک و عسل اضافه کنید و مخلوط تهیه شده رادر ظرف مناسبی ریخته و سپس این عصرانه خوش طعم و مقوی را به سرعت و گرم میل کنید.

 

خواص کرفس :

*. کرفس گیاهی از خانواده ی چتریان است و در سراسر جهان می روید. کرفس سرشار از ویتامین B6، منیزیم، کلسیم و فسفر است. ویتامین های A و K، پتاسیم، منگنز و فیبر غذایی از دیگر مواد مفید موجود در کرفس هستند.کرفس چربی اشباع شده وکلسترول بسیار پایینی دارد. این گیاه را می توان تا هفت هفته در دمای 0 تا 2 درجه ی سانتی گراد نگه داشت؛ گیاه در این شرایط خواص غذایی خود را حفظ می کند.

*. برگ کرفس حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین A  (بتاکاروتن) است در حالی که ساقه کرفس منبع ویتامین هایB6,B2,B1 ویتامین C و همچنین پتاسیم، اسید فولیک، کلسیم، منیزیوم، آهن، فسفر، سدیم و چند نوع از اسیدهای امینه ضروریست. هورمونهای گیاهی موجود در گیاه کرفس به همراه روغن های ضروری آن نه تنها طعم معطری به کرفس می دهند، بلکه در کنار بقیه املاح و ویتامین ها کرفس را به معجونی تبدیل می نمایند که در حقیقت می تواند داروی هردردی باشد.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :