طرز تهیه ترشی خوشمزه و متقاوت با پوست بادمجان
ترشی پوست بادمجان خانگی که بسیار خوشمزه است، طرز تهیه ترشی پوست بادمجان خوشمزه و متفاوت و پرخاصیت

آکاایران: طرز تهیه ترشی پوست بادمجان خوشمزه و ساده، یک ترشی کم هزینه و جدید، امتحان کردن مزه ترشی برای یک بار ضرر ندارد و به شما پیشنهاد میکنیم آن را تهیه کنید پوست بادمجان برای پیشگیری از سرطان و پیشگیری از پیری زودرس و کاهش کلسترول خون بسیار مفید است. ترشی پوست بادمجان به اندازه خود ترشی بادمجان خوشمزه و لذیذ می باشد. امیدوارم شما عزیزان بتوانید با مطالعه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, این ترشی را درست کرده و به همراه انواع غذاها نوش جان کنید.

طرز تهیه ترشی پوست بادمجان لذیذ و آسان

مواد لازم :  

پوست بادمجان 1 کیلو
سیر (متناسب با ذائقه هر شخص می توانید سیر را کم یا بیشتر بریزید) 6 حبه
بادمجان 2 عدد
سرکه (به اندازه ای که روی مواد را بپوشاند) 8 لیوان
آب (در ازائ هر 2لیوان سرکه یک لیوان آب بریزید) 4 لیوان
نمک و فلفل به میزان لازم
 
مدت زمان لازم برای آماده سازی ترشی پوست بادمجان
X
 

طرز تهیه ترشی پوست بادمجان خوشمزه

ابتدا بادمجانها را قبل از پوست گرفتن خوب بشویید سپس پوست بادمجان ها را در قابلمه بریزید و دو بادمجان (یا بیشتر ) را هم خرد کرده سیر و کمی نمک و فلفل هم بریزید. سپس سرکه و آب را اضافه کنید در صورتی که به طور کامل مواد را در بر گرفته بود میزان سرکه و اب را کم و زیاد کنید سپس روی شعله گاز گذاشته و تا جایی که کاملانرم شود بپزد.
پس از سرد شدن مواد ترشی را جدا کرده و بدون اب چرخ کنید و در ظرفی بریزید.
و به مدت دو یا سه روز در گوشه آشپز خوانه بگذارید و یک صافی روی آن قرار دهید و آب باقیمانده و نمک و فلفل را بسته به ذائقه خودتان کم کم به مواد اضافه کنید. این کار باعث می شود تا طعم تیز سرکه از بین برود و ترشی خشک یا زیاد پرآب نشود.

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :