آکاایران: زمان آماده سازی
۲۰ دقیقه
زمان پختن
۹۰ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۸ نفر
یک و نیم کیلوگرم
مرغ
۵ کیلوگرم
هویج
۴ عدد
کرفس
۱/۲ کیلوگرم
پیاز
۲ عدد
سیر
۱/۲ قاشق غذاخوری
فلفل سیاه
۱/۲ قاشق غذاخوری
نمک دانه درشت
۵ کیلوگرم
برنج
۶ عدد
پیازچه
۲ عدد
گل سرخ
۱/۲ کیلوگرم
زردک
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی
سوپ مرغ و برنج  -آکاسوپ مرغ و برنج  -آکا

آکاایران: سوپ مرغ و برنج

سوپ مرغ و برنج

سوپ مرغ و برنج از مجموعه دستور غذایی های مارتا استوارت است که بخش آموزش آشپزی، طرز تهیه آن را برای شما تدارک دیده است.

نکاتی در رابطه با تهیه ی سوپ مرغ و برنج :

۱- برای منجمد کردن، سوپ را بگذارید تا به دمای اتاق برسد، در یک کیسه پلاستیکی زیپدار بریزید.۳سانتیمتر بالای آن را خالی بگذارید .بمدت سه ماه می تواند منجمد باشد. زمانی که می خواستید

استفاده کنید، کیسه پلاستیکی را بطور وارونه زیر شیرآب داغ بگیرید تا سوپ یخ زده براحتی خارج شود.سوپ مرغ یخ زده را در قابلمه ای قرار داده، درب قابلمه را بگذارید و شعله آن را نسبتاً کم کنید.اگر نیاز

به آب داشت به آن اضافه کنید.

  1. برای پختن سوپ در یک قابلمه ، مرغ ، هویچ ، زردک ، کرفس ، پیاز ، برگ گل سرخ ، سیر ، دانه فلفل ویک قاشق چایخوری نمک درشت را با هم ترکیب کنید. آنقدر آب اضافه کنید تا 5 سانتیمتر بالای مواد برسد. بگذارید روی شعله متوسط بجوشد. درب قابلمه را بطور کامل نگذارید. به مدت یک ساعت هر از چندی آن را هم بزنید و چربی را از روی آن بردارید.
  2. با ملاقه و یا کفگیر ، مرغ و هویچ و زردک را از قابلمه بردارید و در ظرف دیگری بریزید.بقیه مواد را با آبکش از توی قابلمه بردارید و به قابلمه بزرگ دیگری منتقل کنید.بعد از جداسازی کلیه مواد، آب باقی مانده را بجوشانید.برنج و قسمت سفید پیازچه را به آن اضافه کنید.شعله بصورت متوسط باشد، درب آن را نگذارید و تا 20 دقیقه آن را هم بزنید تا برنج ترد شود.
  3. ضمناً مرغ را از استخوان جدا کنید و رشته رشته کنید(چربیها و قسمتهایی که تغییر رنگ داده اند را جدا کنید).هویج و زردک را رشته رشته کنید. وقتی برنج پخته شد، مرغ ، هویچ و زردک را به آب مرغ اضافه کنید.قسمت سبز پیازچه را هم به آن اضافه کنید.5 تا 6 قاشق چایی خوری نمک درشت را بطور مفصل اضافه کنید.
.

منبع :

سوپ مرغ و برنج  -آکاسوپ مرغ و برنج  -آکا

سوپ مرغ و برنج
4 (68%) 70 رای