سوپ گل کلم و خامه
سوپ گل کلم و خامه از مجموعه دستورغذایی های گوردن رمزی است. سایت آشپزباشی طرز تهیه سوپ گل کلم و خامه را برای شما آماده کرده است.
آکاایران: زمان آماده سازی
۳۰ دقیقه
زمان پختن
۶۰ دقیقه
ملیت
مناسب برای
۸ نفر
۱ عدد بزرگ
گل کلم
۱ عدد
سیب زمینی
۱ عدد متوسط
پیاز
۲۵ گرم
کره
۴ قاشق غذاخوری
روغن زیتون
۱۲۰۰ میلی لیتر
آب مرغ
۶۰۰ میلی لیتر
شیر
۱۵۰ میلی لیتر
خامه
۲۵۰ گرم
قارچ
۲ قاشق غذاخوری
تره
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی

آکاایران: سوپ گل کلم و خامه

سوپ گل کلم و خامه از مجموعه دستورغذایی های گوردن رمزی است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.
این سوپ مغذی و گرم با قارچ، کامل تر و خوشمزه تر می شود. می توانید این سوپ را از روز قبل آماده کرده، در یخچال قرار دهید و در زمان مصرف گرم کنید.

نکاتی در رابطه با تهیه ی سوپ گل کلم و خامه :

۱- گل کلم را به گلچه های آن تقسیم کنید.
۲- سیب زمینی ها را تمیز بشویید. پوست آن ها را جدا و آن ها را خرد کنید.
۳- پیاز را هم خرد کنید.
۴- می توانید به جای آب مرغ از آب سبزیجات هم استفاده کنید.
۵- قارچ ها را با آب سرد بشویید، سپس آن ها راخشک کرده و خرد کنید.

  1. گل کلم، سیب زمینی و پیاز را به همراه کره و نیمی از روغن در قابلمه ای روی حرارت متوسط قرار دهید تا روغن شروع به حباب زدن کند. درب ظرف را گذاشته، حرارت را کم کنید و بگذارید تا برای 10 دقیقه بخار کرده و بپزند. آن ها را هر از گاهی هم بزنید. سبزیجات نرم شده ولی تغییر رنگ نمی دهند.
  2. آب مرغ (یا آب سبزیجات) را اضافه کنید و بگذارید تا بجوش آید. سپس شیر را اضافه کرده و بگذارید تا مواد بجوش آیند. به آن ها نمک و فلفل اضافه کنید، و فاقد درب برای 10 تا 15 دقیقه بجوشانید تا سبزیجات نرم شوند. نیمی از خامه را اضافه کنید.
  3. مواد را در چند نوبت در مخلوط کن بریزید و بزنید. برای داشتن بافتی خامه ای تر سوپ را از الک رد کنید. سپس باقیمانده خامه را به آن اضافه کنید. می توانید این سوپ را از 1 روز قبل آماده کرده در یخچال قرار دهید و در زمان مصرف گرم کنید.
  4. باقیمانده روغن را در ماهیتابه ای روی حرارت بالا گرم کنید و قارچ ها را در آن تفت دهید تا قهوه ای شوند. به آن ها نمک و فلفل سیاه بزنید.
  5. برای سرو، سوپ را گرم کنید. آن را بچشید و در صورت نیاز به آن نمک و فلفل بیشتری بزنید. سوپ را در ظرف های مورد نظر بریزد، روی سطح آن ها کمی قارچ تفت داده شده قرار دهید و روی آن ها تره خرد شده بپاشید.
.

منبع :

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :