سوپ نخود فرنگی و شاهی
سوپ نخود فرنگی با خامه,سوپ نخود فرنگی و کرفس,سوپ نخود فرنگی,سوپ با نخود فرنگی,سوپ جو با نخود فرنگی,سوپ قارچ و نخود فرنگی,دستور پخت سوپ نخود فرنگی

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن سوپ نخود فرنگی و شاهی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

سوپ نخود فرنگی با خامه,سوپ نخود فرنگی و کرفس,سوپ نخود فرنگی

دستور پخت سوپ نخود فرنگی

 

زمان آماده سازی : ۱۵ دقیقه

زمان پختن : ۳۰ دقیقه

تعداد : ۶ نفر

 

مواد لازم سوپ نخود فرنگی و شاهی :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

روغن زیتون

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

پیاز

۱ عدد

100 گرم / 5 کالری

کرفس

۲ شاخه

100 گرم / 13 کالری

سیب زمینی

۱ عدد متوسط

100 گرم / 75 کالری

آب مرغ

۲ لیتر

نامشخص

نخود فرنگی

۵۰۰ گرم

100 گرم / کالری

شاهی

۲۰۰ گرم

100 گرم / 20 کالری

نمک

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

فلفل سیاه

به میزان لازم

100 گرم / 112 کالری

خامه ترش

به میزان لازم

100 گرم / 205 کالری

 

طرز تهیه سوپ نخود فرنگی و شاهی :

*. پیاز را خرد کنید.کرفس را تمیز بشویید و آن را خرد کنید.پوست سیب زمینی را جدا کرده و سپس آن را هم خرد کنید.می توانید به جای آب مرغ از آب سبزیجات هم استفاده کنید.می توانید از نخود فرنگی تازه یا یخ زده استفاده کنید.

*. قابلمه ای را روی حرارت کم گرم کنید، کمی روغن زیتون در آن بریزید، پیاز و کرفس را در آن بریزید، درب ظرف را بگذارید و برای 10 دقیقه تا پیاز نرم شود تفت دهید. سیب زمینی و آب مرغ را به آن اضافه کنید و بگذارید تا بجوشد.

*. آن را برای 10 دقیقه تا سیب زمینی ها نرم شوند، بپزید. نخود فرنگی و شاهی را اضافه کنید و سوپ را برای 5 دقیقه دیگر تا نخود نرم شود، بپزید. سوپ را از روی حرارت بردارید، آن را با گوشت کوب برقی یا همزن بزنید تا یکدست شود.

*. آن را بچشید و به آن نمک و فلفل اضافه کنید. برای سرو، سوپ را در ظرف مورد نظر بریزید، 1 قاشق پر خامه ترش و مقداری روغن زیتون روی آن قرار دهید و با تکه های نان تست شده میل کنید.

 

خواص کرفس :

*. از جمله فواید کرفس و آب کرفس میتوان به کاهش وزن و لاغری اشاره کرد. اگر اضافه وزن دارید به جای دنبال کردن رژیم های سفت و سخت در روز چندبار آب کرفس بخورید. بدین ترتیب اشتهای شما برای خوردن شیرینی جات و غذاهای چرب و سنگین کم می شود و به تدریج با مصرف غذای کمتر به وزن دلخواهتان می رسید.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :