سوپ نخود سبز
سوپ نخود فرنگی برای نوزاد,سوپ نخود فرنگی رژیمی,سوپ نخود سبز,سوپ نخود فرنگی,سوپ نخود,سوپ نخود مدیترانه ای,سوپ نخود لوبیا,سوپ نخود فرنگی با خامه,سوپ نخود آب,سوپ ن
recp={author:پریسا,name:سوپ نخود,prepTime:0h30m,cookTime:2h0m,calories:1 قاشق غذاخوری 40 کالری,recipeYield:4 نفر,foodspan:متوسط}

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن سوپ نخود سبز را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

درست کردن سوپ نخود سبز

 

مواد لازم سوپ نخود سبز 4-6 نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

روغن مایع

1 ق غ

100 گرم / 0 کالری

تره فرنگی خرد شده

1 عدد متوسط

100 گرم / 22 کالری

پیاز خرد شده

1 عددمتوسط

100 گرم / 36 کالری

سیب زمینی پوست گرفته و خرد شده

1 عدد بزرگ

100 گرم / 75 کالری

نخود سبز

450 گرم

100 گرم / کالری

استک سبزیجات

4 فنجان

نامشخص

آویشن تازه

چند شاخه

100 گرم / کالری

خامه ترش

یک سوم فنجان

100 گرم / 205 کالری

 

طرز تهیه سوپ نخود سبز :

*. آکاایران : تابه ای بزرگ را روی حرارت گذاشته روغن زیتون رااضافه کرده سیر و پیاز را روی حرارت متوسط به بالا 30-45 ثانیه تفت دهید تا عطر سیر بلند شود.

*. تره فرنگی را اضافه کرده 3 دقیقه به تفت دادن ادامه دهید تا نرم شود.سیب زمینی های مکعبی خرد شده و خودها را اضافه کرده 2 دقیقه دیگر تفت دهید.

*. آب سبزیجات و آویشن را اضافه کرده به جوش بیاورید سپس شعله را کم کرده 15-20 دقیقه بجوشانید تا سیب زمینی ها نرم شود و به راحت با چنگال قابل پوره شدن باشند.

*. سوپ را از روی حرارت برداشته 10-15 دقیقه کناری بگذارید از حرارت بیوفتد سپس ساقه های آویشن را بردارید و سوپ را در مخلوط کن ریخته کاملا پوره کنید.

*. سپس خامه ترش را به همراه نمک و فلفل اضافه کرده و تا گرم است سرو نمایید.میتوانید روی سوپ را با مقداری خامه ترش و برگهای آویشن تزئین کنید.

 

خواص تره فرنگی :

*. مصرف گیاهان آلیوم، دو تا چندین دفعه در هفته، باعث کاهش ابتلاء به سرطان روده و پروستات می گردد. تحقیقات انجام شده بر روی تاثیر آلیوم بر سرطانها، نشان داده است که موادی درون این غذاها است که توانایی حفاظت از سلولهای روده را در مقابل عوامل سرطان زا دارد.

*. اگرچه مواد موجود در تره فرنگی مانند مواد موجود در سیر و پیاز است، اما میزان آنها بسیار کم است. به همین دلیل برای بدست آوردن تاثیر این مواد باید از مقدار زیادی تره فرنگی استفاده نمود. خوشبختانه طعم شیرین و ملایم آن باعث می شود که خوردن آن به مقدار زیاد، آسان باشد.

 

اختصاصی آکاایران

 

.

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :