سوپ قارچ - طرز تهیه سوپ قارچ و مرغ خامه ای
سوپ قارچ و مرغ خامه ای : پیاز را خرد کنید و با مقداری روغن تفت دهید تا نرم شود سپس قارچ های خرد شده را اضافه کنید,

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن سوپ قارچ و مرغ خامه ای را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

سوپ,قارچ,مرغ

 

مواد لازم سوپ قارچ و مرغ خامه ای :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

قارچ خرد شده

4 لیوان

100 گرم / 27 کالری

سینه مرغ

2 عدد

100 گرم / 200 کالری

پیاز

1 عدد

100 گرم / 5 کالری

شیر

1 لیوان

100 گرم / 490 کالری

خامه

1 لیوان

100 گرم / 250 کالری

کره

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 737 کالری

آرد

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 360 کالری

برگ بو

2 عدد

100 گرم / 60 کالری

نمک و فلفل

سیاه مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه سوپ قارچ و مرغ خامه ای :

*. آکاایران : پیاز را خرد کنید و با مقداری روغن تفت دهید تا نرم شود سپس قارچ های خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا قارچ ها نرم شوند.

*. سینه مرغ خرد شده ، 4 لیوان آب ، برگ بو ، نمک و فلفل را به قارچ های تفت خورده اضافه کنید و حدود 1 ساعت بگذارید سوپ به آرامی بجوشد و مرغ بپزد.

*. آرد و کره را داخل ماهیتابه ای بریزید و کمی تفت دهید تا آرد طلایی شود سپس شیر را اضافه کنید و این مخلوط را داخل سوپ بریزید و مخلوط کنید.

*. پس از 15 دقیقه که سوپ غلیظ شد و جا افتاد از روی حرارت بردارید و با خامه مخلوط کنید سپس در ظرف بریزید و همراه با نان سرو کنید.

 

خواص خامه :

*. مواد غذایی موجود در خامه، همانند شیر است. در خامه با افزایش درجه جدا سازی، مقدار ویتامین های محلول در آب کاهش یافته ولی ویتامین های محلول در چربی افزایش پیدا می کند. مثلاً غلظت ویتامین A در خامه با ۱۰ درصد چربی، ۲ تا ۳ برابر بیشتر از شیر کامل است و در خامه با ۴۰ درصد چربی ۸ تا ۱۲ برابر بیشتر است. از دست دادن ویتامین C و اسید فولیک نیز در خامه قابل توجه است. در طول استریلیزاسیون نیز از دست دادن قابل توجه ویتامین ب۱۲ اتفاق می افتد.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :