مواد لازم سوپ قارچ و کرفس :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
کره 2 قاشق غذاخوری 100 گرم / 737 کالری
پیاز متوسط یک عدد ریز 100 گرم / 36 کالری
کرفس 2 شاخه ریز 100 گرم / 13 کالری
سیر یک حبه ریز 100 گرم / 120 کالری
قارچ 450 گرم 100 گرم / 27 کالری
آب مرغ یا سبزیجات 4 پیمانه نامشخص
جعفری خرد شده تازه 2 قاشق غذاخوری 100 گرم / 34 کالری
سیب زمینی 200 گرم 100 گرم / 75 کالری
نمک و فلفل به اندازه لازم 100 گرم / 0 کالری

 

روش تهیه سوپ قارچ و کرفس :

*. کره را درون قابلمه ای بزرگ روی حرارت متوسط ذوب کنید.پیاز، کرفس و سیر را به ظرف اضافه کرده و حدود 4-3 دقیقه یا تا زمانی که نرم شوند آن ها را بپزید.

*. قارچ را به مخلوط فوق اضافه کرده و 6-5 دقیقه دیگر آن ها را بپزید.آب مرغ و سیب زمینی را به ظرف اضافه کرده و بگذارید بجوشند سپس با حرارت کم تا 30 دقیقه آن ها را بپزید.

*. با استفاده از هم زن و یا دستگاه غذاساز سوپ را به صورت درشت پوره کنید.ابتدا جعفری سپس نمک و فلفل را به سوپ اضافه کرده و تا سرد نشده آن را میل کنید.

 

خواص کرفس :

*. استفاده از آب بعضی از سبزی ها به خصوص آب کرفس، جعفری یا شوید برای کاهش وزن مرسوم است، آب سبزی ها باعث لاغری نمی شود و تنها به دلیل داشتن مقدار زیاد فیبر و آب فراوانی که دارند، جذب برخی از چربی ها را کاهش می دهد.

*. مصرف آب سبزی، باعث دفع مقداری آب نیز می شوند که این امر به فرد حس خوشایندی می دهد و گمان می کنند که کاهش وزن داشته چرا که هیچ گونه کاهش وزنی را نیز پدیدار نمی کند.

*. استفاده روزانه از آب کرفس به هیچ عنوان به افراد توصیه نمی شود چرا که کرفس از سبزی هایی است که ( اگزالات) فراوانی دارد و تجمع اگزالات در بدن، به خصوص در افرادی که کلیه و مثانه سنگ ساز دارند، می تواند باعث به وجود آمدن یا بزرگ تر شدن سنگ های اگزالاته شود.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
آشنایی با روش تهیه ی سوپ قارچ و کرفس
4 (68%) 70 رای