سوپ خربزه و زنجبیل
سوپ خربزه و زنجبیل,طرز تهیه سوپ خربزه و زنجبیل,روش تهیه سوپ خربزه و زنجبیل,طرز پخت سوپ خربزه و زنجبیل,آموزش پخت سوپ خربزه و زنجبیل,مواد لازم برای سوپ خربزه و زن

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن سوپ خربزه و زنجبیل را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

سوپ خربزه و زنجبیل,طرز تهیه سوپ خربزه و زنجبیل,روش تهیه سوپ خربزه و زنجبیل

آموزش پخت سوپ خربزه و زنجبیل

 

مواد لازم سوپ خربزه و زنجبیل :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خربزه شیرین

2200 گرم

100 گرم / 23 کالری

آبلیمو

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 5 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

عرق زنجبیل

21 قاشق غذاخوری

نامشخص

دوغ

یک دوم پیمانه

100 گرم / 15 کالری

نعنای خشک شده

نصف قاشق غذاخوری

100 گرم / 279 کالری

 

طرز تهیه سوپ خربزه و زنجبیل :

*. آکاایران : برای تهیه این غذا باید خربزه هایی را انتخاب کنید که بخوبی رسیده و شیرین و آبدار باشند. اگر حرفه ای باشید از بوی خربزه می توانید تشخیص دهید که چقدر رسیده و شیرین است. اگر خربزه شما شیرین نباشد، سوپ بی مزه می شود.

*. از گرمک یا طالبی هم می توانید استفاده کنید زیرا همه آنها منبع مناسبی از پتاسیم و ویتامینA هستند.خربزه را به شکل قطعات مثلثی شکل کوچک خرد کنید و پوست آن را نیز جدا کنید. آنها را داخل مخلوط کن بریزید و آنقدر هم بزنید تا بخوبی نرم شوند.

*. سپس آن را به ظرفی منتقل کنید و آبلیمو، نمک، دوغ و عرق زنجبیل را به آن اضافه کنید. آن را بچشید و اگر دوست داشتید می توانید عرق زنجبیل بیشتری به آن اضافه کنید.مقدار کمی خربزه را به قطعات کوچک خرد کنید و در ظرف جداگانه ای نگه دارید.

*. این ظرف را به همراه مخلوطی را که آماده کرده بودید، حداقل یک ساعت در یخچال بگذارید.پس از گذشت یک ساعت خربزه های خرد شده را با نعنا خشک و آبلیمو مخلوط کنید و داخل مخلوطی که آماده کرده بودید، بریزید. سوپ شما آماده است.

 

ارزش غذایی سوپ خربزه و زنجبیل :

*. زنجبیل می تواند باعث جلوگیری از تهوع بخصوص پس از عمل جراحی یا شیمی درمانی شود. اگر به بیماری مسافرت دچار هستید، مصرف این سوپ قبل از مسافرت می تواند از ایجاد حالت تهوع در شما جلوگیری کند. از دیگر خواص زنجبیل می توان به اثر آنتی اکسیدانی، ضدسرفه، ادرارآور، کاهش اسپاسم عضلانی و تحریک هضم غذا اشاره کرد.

*. توجه داشته باشید که مصرف زنجبیل در افراد دچار زخم معده یا زخم دوازدهه و یا همزمان با مصرف داروهای ضدانعقاد ممنوع است. مصرف خربزه موجب شادابی پوست و سلامت لثه ها می شود که به علت ویتامینC موجود در آن می باشد. هر 100 گرم خربزه 8 گرم کربوهیدرات دارد که بیشتر آن از نوع گلوکز و فروکتوز است. بنابراین مصرف بیش از حد آن برای بیماران دیابتی توصیه نمی شود.

*. علاوه بر آن در همین 100 گرم خربزه، یک گرم فیبر، 12 میلی گرم کلسیم، 17 میلی گرم فسفر، 238 میلی گرم پتاسیم و 1250 میلی گرم پیش ساز ویتامینA و 31 کیلوکالری انرژی وجود دارد.مصرف خربزه در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و بیماری های چشمی موثر است. به علاوه خنک بودن این سوپ می تواند راهی برای فرار از گرمای تابستانی باشد.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :