سوپ گوجه فرنگی با ماکارونی پیچ
سوپ گوجه فرنگی,سوپ گوجه فرنگی ساده,سوپ گوجه فرنگی ایتالیایی,سوپ گوجه فرنگی فرانسوی,سوپ گوجه فرنگی ترکیه,سوپ گوجه فرنگی هندی,سوپ گوجه فرنگی با خامه

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن سوپ گوجه فرنگی با ماکارونی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

سوپ گوجه فرنگی,سوپ گوجه فرنگی ساده,سوپ گوجه فرنگی ایتالیایی

سوپ گوجه فرنگی ترکیه

 

مواد لازم سوپ گوجه فرنگی با ماکارونی :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

روغن زیتون

یک قاشق سوپ خوری،

100 گرم / 0 کالری

سیر (له شود)

2 حبه

100 گرم / 120 کالری

پیاز (ریز خرد شود)

یک عدد

100 گرم / 36 کالری

گوجه فرنگی ( ریز خرد شود)

یک کیلو و 100 گرم

100 گرم / 15 کالری

آب جوشیده

3 پیمانه

100 گرم / 0 کالری

ماکارونی پیچ

2 پیمانه یا 210 گرم

100 گرم / 360 کالری

برگ ریحان خردشده

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 34 کالری

کالباس مرغ یا گوشت

3 برگ

100 گرم / 300 کالری

 

طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی با ماکارونی :

*. آکاایران : کالباس ها را جدا جدا روی بشقاب چیده و به مدت 2 دقیقه با قدرت 100درصد داخل مایکروفر قرار دهید تا کالباس ها بر اثر حرارت، حالت خشک شده پیدا کنند.

*. روغن، سیر و پیاز را در ظرف توگود مخصوص مایکروفر ریخته و بی آنکه در آن را بگذارید، به مدت 4 دقیقه با قدرت 100 درصد در مایکروفر قرار دهید و آن را روشن کنید.

*. در طول این مدت، یک بار در مایکروفر را باز کنید و مواد را هم بزنید تا پیاز و سیر در روغن تفت داده شوند.گوجه فرنگی های خرد و له شده را همراه آب جوشیده.

*. ماکارونی پیچ به مخلوط سیر و پیاز سرخ شده اضافه کنید و بدون در، با حداکثر قدرت یا قدرت 100 درصد، به مدت 15 دقیقه حرارت دهید تا ماکارونی، خوب بپزد.

*. در طول این مدت 2 بار مواد را هم بزنید.نکته: درصورتی که پخت سوپ و به خصوص ماکارونی با این مدت کامل نشد، 5 تا 10 دقیقه دیگر آن را اضافه کنید.

*. حالا ریحان یا جعفری خردشده را به سوپ اضافه کرده و مدت یک دقیقه دیگر حرارت دهید. در پایان سوپ را داخل ظرف موردنظر بریزید و با چند برگ ریحان و کالباس خردشده تزئین کنید.

*. نکته: برای اینکه پوست گوجه فرنگی ها راحت تر از گوشت آنها جدا شود، قابلمه ای را تا نیمه از آب پر کنید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید و بگذارید بجوشد.

*. سپس گوجه فرنگ ی ها را به مدت یک دقیقه در آب درحال جوش بیندازید و سپس در سبدی در زیر آب سرد آبکشی کنید. با این کار به راحتی می توانید  پوست گوجه فرنگی ها را بکنید.

 

نکته :

*. برای اینکه پوست گوجه فرنگی ها راحت تر از گوشت آنها جدا شود، قابلمه ای را تا نیمه از آب پر کنید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید و بگذارید بجوشد. سپس گوجه فرنگی ها را به مدت یک دقیقه در آب در حال جوش بیندازید و سپس در سبدی در زیر آب سرد آبکشی کنید. با این کار به راحتی می توانید پوست گوجه فرنگی ها را بکنید.

*. نکته : به جای ریحان از جعفری هم می توانید استفاده کنید.

 

خواص گوجه فرنگی :

*.  تقویت بدن برای تبدیل کلوگر به انرژی مفید برای فعالیت های بدنی

*. کنترل کلوگز خون و در نتیجه افزایش سیستم مقاومت علیه بیماری های هم چون دیابت و تقویت سیستم عصبی و مغز

*. آنتی اکسیدان موجود در گوجه فرنگی سدی محکم در برابر بیماری های عفونی است

*. فراهم کردن خوابی راحت و بهبود حرکت عضله ها

 

اختصاصی آکاایران

 

.
منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :