سوپ لبو خوش رنگ و خوشمزه
طرز تهیه سوپ برگ چغندر,طرز تهیه ی سوپ لبو,طرز تهیه ی سوپ چغندر,طرز پخت سوپ لبو,طرز تهیه سوپ چغندر,طرز تهیه سوپ لبو,طرز تهيه سوپ لبو,طرز تهيه سوپ چغندر,طرز تهیه

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن سوپ لبو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

روش تهیه سوپ لبو

 

مواد لازم سوپ لبو ۶ نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پیاز

یک عدد خرد شود

100 گرم / 5 کالری

سیب زمینی

۳۵۰ گرم نگینی

100 گرم / 75 کالری

سیب

یک عدد خوراکی کوچک

100 گرم / 55 کالری

آب

۳ قاشق سوپ خوری

100 گرم / 0 کالری

زیره

یک قاشق چای خوری

100 گرم / 15 کالری

لبوی پخته

۵۰۰ گرم

100 گرم / 35 کالری

برگ بو

یک عدد

100 گرم / 60 کالری

پودر آویشن

نوک قاشق چای خوری

100 گرم / 276 کالری

آب لیمو ترش

یک قاشق چای خوری

100 گرم / 26 کالری

آب مرغ

دو و نیم پیمانه

نامشخص

خامه

۴ قاشق سوپ خوری

100 گرم / 250 کالری

شوید

چند برگ برای تزئین

100 گرم / 25 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه سوپ لبو :

*. آکاایران : یک ظرف گود مخصوص مایکروفر را آماده کنید و پیاز، سیب زمینی، سیب و آب را در آن بریزید و پس از گذاشتن در ظرف، مواد را با قدرت ۱۰۰ درصد و به مدت ۱۰ دقیقه در مایکروفر بپزید.پس از این مدت، زیره سبز را روی مواد بپاشید و یک دقیقه دیگر با همان قدرت حرارت دهید.

*. لبوی پخته و خردشده را به همراه برگ لبو، آویشن، آب لیموترش و آب مرغ گرم شده به مواد اضافه کنید، در ظرف را بگذارید و دوباره آن را به مدت ۱۲ دقیقه روی حداکثر قدرت در مایکروفر حرارت دهید؛ فقط توجه داشته باشید.در نیمه های این مدت یک بار در مایکروفر را باز کرده و مواد را هم بزنید.

*. نکته : آب مرغ را پیش از اضافه کردن به مواد، روی اجاق گاز یا در مایکروفر گرم کنید.ظرف را از مایکروفر خارج کنید و بدون در به مدت ۵ دقیقه کناری بگذارید تا حرارت آن کمی از دست برود. سپس برگ بو را از داخل مواد بیرون آورده و بقیه سبزیجات را صاف کنید.

*. در ضمن، آب آن را نیز در کاسه دیگری نگه دارید. حالا سبزیجات پخته صاف شده را داخل دستگاه غذاساز یا خردکن بریزید تا به صورت پوره درآید و کرم مانند شود.ظرف دیگری آماده کرده و پوره را به همراه آب مرغ در آن بریزید و خوب با هم مخلوط کنید..

*. پس از آن، مخلوط را با نمک و فلفل، طعم دار کنید. سپس در ظرف را گذاشته و به مدت ۴ تا ۵ دقیقه با حداکثر قدرت در مایکروفر حرارت دهید تا سوپ داغ و آماده شود. حالا تنها کافی است آن را به کاسه بزرگی منتقل کرده و روی سوپ را با خامه و چند برگ شوید تزئین کنید.

 

خواص زیره :

دانه های زیره منبع غنی از آهن است که می تواند برای درمان کم خونی استفاده شود. مشکل کم خونی همواره معضلی برای زنان و کودکان بوده که باعث می شود سطح هموگلوبین خون کاهش پیدا کند. اضافه کردن این ماده به ترکیبات غذایی روزانه در جلوگیری از پیشرفت این بیماری موثر است.

زیره سیاه دارای خواص مدر، بادشکن ، مقوی ، زیادکننده شیر، قاعده آور، نیرودهنده ، ضد کرم ، هضم کننده ، ضد تشنج ، قابض ، معرق ، مقوی معده ، قاطع اسپرم است .

 

اختصاصی آکاایران

 

.

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :