طرز تهیه سس مایونز
سس مایونز,طرز تهیه سس مایونز,روش تهیه سس مایونز,طرز پخت سس مایونز,آموزش پخت سس مایونز,مواد لازم برای سس مایونز,سس مایونز خوشمزه,دستور پخت سس مایونز,انواع سس

 
مواد لازم برای یک پیمانه سس مایونز :روغن زیتون

یک پیمانه

100 گرم / 0 کالری

زرده تخم مرغ

دو عدد

100 گرم / 339 کالری

خردل

یک قاشق مرباخوری

100 گرم / 80 کالری

سرکه

2 تا 3 قاشق سوپخوری

100 گرم / 22 کالری

نمک

بقدر کافی

100 گرم / 0 کالریطرز تهیه سس مایونز :


زرده های تخم مرغ را در ظرف کوچک سنگینی می ریزیم و ظرف را روی یخ قرار می دهیم(با این عمل مایونز بهیچوجه نمی برد و سس بهتری تهیه می شود)بعد کمی نمک می ریزیم و تخم مرغ ها را کمی می زنیم و روغن زیتون را قطره قطره داخل زرده تخم مرغ می ریزیم و مرتب بهم می زنیم تا سس کاملا غلیظ شود.

 

بعد دو سه قطره سرکه اضافه می کنیم و باز روغن زیتون را قطره قطره داخل سس می ریزیم و هر وقت سس خیلی غلیظ شد چند قطره سرکه می ریزیم و این عمل را ادامه می دهیم تا روغن زیتون تمام و سس سفت و سفید و لغزان شود. در صورتیکه مایونز برید.


با یک عدد زرده تخم مرغ و نصف پیمانه روغن زیتون و کمی نمک به طریق فوق مایونز تهیه می کنیم و مایونز بریده شده را کم کم داخل این مایونز می ریزیم و مرتب بهم می زنیم تا مایونز آماده شود و بعد فلفل یا خردل به آن اضافه می کنیم.خواص تخم مرغ :


تخم مرغ منبع بسیار خوب ید و فسفرست که ید برای ساخت هورمون تیروئیدی و فسفر برای رشد بهتر و سلامتی استخوان های بدن لازم است. تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین، ویتامین ها و املاح ضروریست و می تواند به عنوان یک ماده غذایی مهم در برنامه غذایی افراد وجود داشته باشد. نیازهای تغذیه ای افراد بر حسب جنس و سنشان متفاوت است.اختصاصی آکاایرانمنبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :