.
..

طرز تهیه آبغوره

نوشته شده در تاریخ 1393/05/14 در دسته بندی انواع سس

طرز تهیه آبغوره,طرز تهیه آبغوره خانگی,طرز تهیه آبغوره در منزل,[categoriy]

طرز تهیه آبغوره,طرز تهیه آبغوره خانگی,طرز تهیه آبغوره در منزل,روش تهیه آبغوره,طرز تهیه آش آبغوره,طرز تهیه ی آبغوره,طرز تهیه آش آبغوره تبریز,طرز تهیه آش آبغوره شیرازی,طرز تهیه ی آش آبغوره,طرز تهیه ترشی با آبغوره,انواع سس

 

آب غوره
غوره ها را پاک کرده، دم آن ها را می گیریم و می شوییم. سپس آنها را درون آبمیوه گیری می ریزیم و آب آنها را می گیریم. در روش دیگر می توان غوره ها را درون مخلوط کن ریخته و پس از آن غوره های له شده را که دارای پوست و هسته هستند، درون یک تنظیف و یا صافی ریخته و به طور کامل صاف کرد. برای تهیه ی آب غوره ، نوع غوره ی مورد استفاده زیاد مهم نیست، ولی اگر از نوع عسگری استفاده شود، بهتر است. توجه به این نکته لازم است که بعضی از انواع غوره ها ترش تر از برخی دیگر هستند. در صورتی که میزان ترشی آب غوره ی به دست آمده به اندازه ی دلخواه نباشد ، می توان آن را به مدت چند دقیقه جوشانید تا کمی غلیظ تر و ترش تر شود. در ضمن با این عمل مدت نگهداری آبغوره هم بیشتر خواهد شد.

آب غوره را در بطری مورد نظر می ریزیم و درب آن را به طور کامل می بندیم تا هوا به داخل آن نفوذ نکند. در صورتی که بخواهیم آن را برای مدت طولانی نگهداری کنیم ، از ترکیب آب و آرد، خمیری تهیه کنید و دور درب را با خمیر می پوشانیم. همچنین می توانیم با نوار چسب های بسیار محکم درب بطری را به طور کامل پلمپ کنیم.


.

مطالب مرتبط

.
.
.
.
.
.