پنیر خامه ای - طرز تهیه پنیر ماسکارپونه
طرز تهیه پنیر ماسکارپونه : برای تهیه پنیر ماسکارپونه یا پنیر خامه ای داخل قابلمه آب بریزید و روی حرارت قرار دهید و پس از اینکه آب به جوش آمد,

آکایران : 

آکاایران: پنیر خامه ای

 

 پنیر ماسکارپونه

 

بنا : خامه پاستوریزه 1 لیوان  .  سرکه سفید 1 قاشق غذاخوری

 

,پنیر,خامه ای,ماسکارپونه,انواع سس

 

طرز تهیه : داخل قابلمه آب بریزید و روی حرارت قرار دهید ، پس از اینکه آب به جوش آمد حرارت را کم کنید و کاسه ای را روی حرارت بخار آب قرار دهید و خامه را داخل ظرف بریزید ( روش بن ماری ) ، دقت کنید حرارت زیر قابلمه کم باشد و آب خیلی ریز بجوشد.

 

بعد از 15 دقیقه استراحت روی بخار آب ، خامه را هم بزنید تا رقیق و یکدست شود ، سرکه را اضافه کنید و 5 دقیقه هم بزنید تا خامه خودش را بگیرد و غلظت آن مانند فرنی شود ( دقت کنید پیش از اضافه کردن سرکه خامه رقیق و شل شده باشد ).

 

,پنیر,خامه ای,ماسکارپونه,انواع سس

 

داخل کاسه ای پارچه توری قرار دهید و خامه غلیظ شده را داخل توری بریزید ، روی کاسه را بپوشانید و 24 ساعت داخل یخچال استراحت دهید ، پس از این مدت زمان پنیر ماسکارپونه آماده مصرف است.

 

نکته ها : برای تهیه پنیر ماسکارپونه نیازی به خامه فرم گرفته نیست اما پیشنهاد میشود از خامه محلی یا پر چرب استفاده کنید تا پنیر سفت تر و خوشمزه تری داشته باشید.

 

از این پنیر میتوانید به جای خامه فرم گرفته برای تزیین کیک و دسر استفاده کنید ، در اینصورت باید پنیر ماسکارپونه را با مقداری پودر قند شیرین کنید ، این پنیر بدلیل بافت خوبی که دارد به راحتی از ماسوره خارج شده و فرم بهتر و زیباتر از خامه به تزیینات میدهد.

 

منبع :

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :