ساندویچ مرغ با نان فرانسوی ایران
ساندویچ مرغ,ساندویچ مرغ و قارچ,ساندویچ مرغ مکزیکی,ساندویچ مرغ با پنیر پیتزا,ساندویچ مرغ با نان تست,ساندویچ مرغ,ساندویچ مرغ و قارچ,ساندویچ مرغ با نان فرانسوی,انو

 
مواد لازم ساندویچ مرغ با نان فرانسوی :کاهو ریز شده

2 لیوان

100 گرم / 17 کالری

فلفل دلمه سبز مکعبی شده

2 عدد

100 گرم / 15 کالری

گوجه فرنگی خلال شده

2 عدد

100 گرم / 15 کالری

پنیر چدار ورقه ای

به مقدار لازم

100 گرم / 261 کالری

سینه مرغ مکعبی شده

1 عدد

100 گرم / 200 کالری

ادویه مخلوط

1 قاشق مرباخوری

نامشخص

قرص طعم دهنده مگی

1 عدد

نامشخص

روغن

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

پیاز ریز شده

2 عدد

100 گرم / 36 کالری

نان فرانسوی بلند

به مقدار لازم

100 گرم / 250 کالری

سس مایونز

به مقدار لازم

100 گرم / 691 کالریطرز تهیه ساندویچ مرغ با نان فرانسوی :


*. سینه مرغ مکعبی شده را در ظرفی ریخته با چند قاشق سرکه،روغن زیتون ، سیر نرم شده ،2 قاشق غذاخوری سس سویا ،2 قاشق غذاخوری سس کچاپ و نمک و فلفل مخلوط کرده به مدت چند ساعت در یخچال بگذارید تا مواد جذب مرغ شود.روغن را در ماهیتابه ریخته سپس پیاز ریز شده را در روغن سرخ کنید تا زمانیکه طلایی رنگ شود.


*. مرغ را به پیاز اضافه کرده هم بزنید تا  کمی تغییر رنگ دهد سپس فلفل دلمه را به مرغ اضافه کرده مواد را هم بزنید.قرص طعم دهنده را به همراه ادویه مخلوط به مواد اضافه کرده هم بزنید تا زمانیکه مرغ کاملا بپزد و روی آن کمی برشته شود.لای هر کدام از نانها را باز کرده کمی سس مایونز بکشید سپس داخل نان ها را ابتدا با کاهو ریز شده.


*. سپس با مرغ،گوجه فرنگی پر کرده و روی مواد را با پنیر ورقه ای بپوشانید.نانها را در آلومینیوم پیچیده اطراف آن را بسته سپس به مدت 5 الی 10 دقیقه در فر بگذارید تا گرم شوند و پنیرها کمی ذوب شوند.نان ها را می توانید پس از خارج کردن از فر با کارد از وسط برش داده و میل کنید.

 


خواص کاهو :


*. کاهو گیاهی است یک ساله و دارای برگ های پهن و دراز و سبز، با طعم کمی شیرین. کاهو موجب افزایش گلبول های قرمز خون شده و آهن موجود در آن برای درمان کم خونی مفید است؛ از همین رو در گونه ها، سرخی مطلوب پدید می آورد و اعصاب را منظم می کند و بر قدرت بینایی می افزاید.

 


اختصاصی آکاایرانمنبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :