سوسیس پنیردار با پوره سیب زمینی
سوسیس پنیردار با پوره سیب زمینی,طرز تهیه سوسیس پنیردار با پوره سیب زمینی,اموزش سوسیس پنیردار با پوره سیب زمینی,سوسیس پنیردار خوشمزه,پوره سیب زمینی,انواع ساندویچ

 
سوسیس پنیردار با پوره سیب زمینی بیشتر ما وقتی زمان برای پخت غذا کم می آوریم، دست به دامان سوسیس، کالباس و تخم مرغ می شویم.و سعی می کنیم با استفاده از این مواد، غذایی به اصطلاح حاضری درست کنیم. این موضوع دیگر ارتباطی به آقایان و خانم ها ندارد. با وجود این، اگر شما آقای خانه امشب تنها هستید یا اگر در زندگی مجردی تان از خوردن انواع و اقسام نیمروها و املت ها یا سوسیس تخم مرغ و سیب زمینی سرخ کرده خسته شده اید و هوس خوردن غذایی جدید و سریع از این نوع را کرده اید ولی باز هم طبق معمول در یخچال شما به ویژه شما افراد مجرد چیز خاصی به جز سوسیس پیدا نمی شود، امشب با سوسیس و چند ماده دیگر از جمله همان سیب زمینی، خوراک متفاوتی را امتحان کنید؛ البته اگر سوسیس از نوع پنیردار باشد که بسیار خوشمزه تر خواهد شد.

 


مواد لازم سوسیس پنیر دار با پوره سیب زمینی برای ۳ نفر :سیب زمینی

۴۵۰ گرم

100 گرم / کالری

کره

۵ گرم یا ۴ قاشق سوپ خوری

100 گرم / 737 کالری

سیر

۲ حبه

100 گرم / 120 کالری

سوسیس پنیردار

۳۵۰ گرم

نامشخص

روغن مایع مخصوص سرخ کردنی

۲ قاشق سوپ خوری

100 گرم / 0 کالری

پیاز حلقه حلقه شده

یک عدد

100 گرم / 36 کالری

نمک و فلفل سیاه

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

جوزهندی رنده شده

نوک قاشق چای خوری

100 گرم / 512 کالریطرز تهیه سوسیس پنیر دار با پوره سیب زمینی :


*. قابلمه ای متوسط آماده کنید و مقداری آب و کمی نمک در آن بریزید و سیب زمینی ها را در آن بپزید. برای پخت سیب زمینی معمولا ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت زمان کافی است. در این فاصله زمانی سیرها را پوست کنده و ریز خرد کنید. پیاز را نیز پوست بکنید و به صورت حلقه حلقه ببرید.از طرفی دیگر تابه کوچکی نیز آماده کنید و یک قاشق سوپ خوری کره را در آن بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا آب شود. سپس سیر خرد شده را به آن اضافه کنید و کمی حرارت دهید.


*. سیب زمینی ها را پوست بکنید و به صورت ۴قاچ ببرید. باقیمانده کره را به همراه سیر سرخ شده، جوزهندی و نمک و فلفل به سیب زمینی اضافه کنید. سپس مخلوط سیب زمینی را با گوشتکوب بکوبید تا به صورت پوره در آید.از طرفی دیگر روغن مایع را در تابه ای بریزید و سوسیس ها را که به صورت حلقه حلقه خرد کرده بودید.


*. در روغن تفت دهید.بعد از گذشت ۳ تا ۴ دقیقه، پیازهای حلقه حلقه شده را به سوسیس های در حال سرخ شدن اضافه و همراه آنها سرخ کنید. برای این کار ۱۲ تا ۱۵دقیقه زمان لازم است.حالا سوسیس ها را به همراه پیاز داغ حلقه ای در ظرف مورد نظر بریزید و پوره را در کنار آن بریزید و نوش جان کنید.خواص سیر :


*. قرص سیر دارای پودر سیر خشک شده است که خواص آن شبیه سیر تازه است بیشتر فراورده های سیر در جهان به صورت خشک است ترکیبات سیر و مکانیسم اثر سیر تا حد زیادی پیچیده است. وقتی پوست سیر کنده می شود و خرد می شود یعنی به مجرد اینکه سیر له می شود و در معرض هوا قرار گیرد. تغییراتی در آن بوجود می آید زیرا مواد اصلی و موثره سیر نسبت به حرارت حساس هستند.اختصاصی آکاایرانمنبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :