ساندویچ خوشمزه برای مدرسه
ساندویچ خوشمزه,ساندویچ خوشمزه مرغ,ساندویچ خوشمزه برای مدرسه,ساندویچ خوشمزه و سریع,ساندویچ خوشمزه با مرغ,ساندویچ های خوشمزه,انواع ساندویچ خوشمزه,انواع ساندویچ مواد لازم ساندویچ خوشمزه برای مدرسه :

(برای هشت ساندویچ کوچک) :گوشت مرغ چرخ شده

۴۰۰ گرم

100 گرم / 200 کالری

مغز نان سفید

سه چهارم پیمانه

100 گرم / 250 کالری

ترشی میوه

یک چهارم پیمانه

نامشخص

سیر کوبیده

سه حبه

100 گرم / 120 کالری

لواش نرم و تازه

سه تا چهار عدد

نامشخص

روغن مایع

برای سرخ کردن

100 گرم / 0 کالری

پنیر خامه ای

یک دوم پیمانه

100 گرم / 439 کالری

پیازچه خرد شده

یک دوم پیمانه

یک عدد / 3 کالری

گوجه فرنگی ریز خرد شده

یک عدد

100 گرم / 15 کالری

آب لیمو

دو قاشق سوپخوری

100 گرم / 26 کالری

نمک و فلفل

بنا به ذائقه

100 گرم / 0 کالریطرز تهیه ساندویچ خوشمزه برای مدرسه :


*. گوشت مرغ چرخ شده، مغز نان سفید، ترشی میوه، سیر و کمی نمک و فلفل را در دستگاه غذاساز بریزید و چند دقیقه روشن کنید تا خوب مخلوط شوند. این مخلوط را به هشت قسمت مساوی تقسیم کنید و هریک را با دست به صورت یک سوسیس به بلندی ۱۲ سانتی متر درآورید.


*. در یک تابه نچسب کمی روغن مایع بریزید و سوسیس هایی را که آماده کرده اید در روغن مایع با حرارت متوسط سرخ کنید به طوری که سوسیس ها از همه طرف طلایی شوند. از زیادکردن شعله گاز خودداری کنید چون سطح روی سوسیس ها زود برشته می شوند اما مغزپخت نمی شوند. آنها را چند دقیقه در یک صافی قرار دهید تا روغن اضافی مربوط به سرخ کردن سوسیس ها گرفته شود.


*. در این فاصله هشت دایره به قطر حدود ۲۰ سانتی متر از نان لواش ببرید. پنیر خامه ای را با پیازچه خرد شده مخلوط کنید و از این مخلوط مقدار کمی روی هر یک از نان ها بمالید.گوجه فرنگی و پیاز خرد شده را با هم مخلوط کنید و آب لیمو را اضافه کنید. مقداری از این مخلوط را روی هریک از نان ها بریزید و یک عدد سوسیس را روی هرکدام گذاشته نان را به صورت یک ساندویچ لوله کنید.

 


خواص سیر :


*. سیر از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است اسانس سیر که دراثر تقطیر سیر با بخار آب حاصل می شود برای تغییر طعم غذا مصرف می شود.سیر بادشکن و ضد عفونی کننده است.خوردن سیر بدن را در مقابل بیماری ها مقاوم می کند.اختصاصی آکاایرانمنبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :