.
.مطالب بیشتر

سمبوسه

.

سمبوسه، آموزش سمبوسه آسان در منزل

نوشته شده در تاریخ 1394/03/06 در دسته بندی انواع ساندویچ

در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه سمبوسه را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مبوسه یکی از خوردنی های محبوب ایرانیهاست. سمبوسه راحت آماده میشود و به سرعت هم خورده میشود یعنی کلا خوش خوراک است. برای آموزش تهیه این سمبوسه خوشمزه با ما همراه باشید.

آموزش سمبوسه آسان در منزل

 آموزش سمبوسه آسان در منزل , 
,سمبوسه,انواع ساندویچ

سمبوسه,سمبوسه پیتزایی,طرز تهیه سمبوسه,سمبوسه گوشت,سمبوسه در فر,سمبوسه سیب زمینی,سمبوسه سبزیجات,سمبوسه جنوبی,سمبوسه هندی,سمبوسه مرغ

طرز تهیه سمبوسه

مواد لازم:

گوشت چرخ کرده= 200 گرم
سیب زمینی آب پز =3 عدد
پیاز= 1 عدد
جعفری= 3 قاشق غذاخوری
نمک، زردچوبه و فلفل= به مقدار کافی
نان لواش= 6 عدد

طرز تهیه:

1- پیاز را رنده می کنیم و با گوشت مخلوط کرده و در کمی روغن سرخ می کنیم. سپس نمک، زردچوبه و فلفل (سمبوسه معمولا تُند است، ولی شما مقدار فلفل را طبق ذائقه خودتان اضافه کنید) و یک فنجان آب درون گوشت سرخ شده می ریزیم و می گذاریم تا گوشت بپزد. 2- سیب زمینی پخته را رنده کرده و با جعفری خرد شده به گوشت اضافه می کنیم. در صورت تمایل می توانید از قارچ هم استفاده کنید. 3- نان لواش را که بهتر است کمی خمیر باشد، به صورت نوارهای باریکی می بریم و در ابتدای نوار، از مایه سمبوسه روی نان می گذاریم و به شکل مثلثی آن ها را می پیچیم (در ادامه طرز پیچیدن نان سمبوسه توضیح داده شده است). 4- در ظرف گودی روغن می ریزم و وقتی داغ شد، سمبوسه ها را در آن سرخ می کنیم. 5- برای سبزی سمبوسه می توانید از سبزی های معطر هم استفاده کنید. همین طور اگر تخم گشنیز به آن اضافه کنید، خوشمزه و معطر می شود.(تخم گشنیز یک قاشق غذاخوری) با 6 عدد نان لواش، 18 عدد سمبوسه درست می شود. این سمبوسه ها را می توانید با سُس گوجه فرنگی میل نمایید. نکته: مراقب باشید که نان لواش در حین پیچیدن خشک نشود. برای این منظور می توانید نان ها را یکی یکی از کیسه در آورده و اضافی آن را درون کیسه قرار دهید تا نرم باقی بماند. طرز پیچیدن نان سمبوسه: نان را به صورت مستطیل می بریم و در گوشه چپ، مقداری از مواد را می گذاریم. سپس گوشه نان را روی مواد می آوریم. این طوری یک ضلع مثلث ساخته می شود. در مرحله بعد باید ضلع دیگر آن را بسازیم. در نتیجه نان سمت راست را روی مواد می آوریم. بدین ترتیب ما دو ضلع از مثلث را ساخته ایم. اگر دقت کنید، دو ضلع بالایی مثلث را داریم. ولی مثلثمان ضلع پایینی ندارد. در نتیجه میزان نان باقیمانده که در پایین مثلث دیده می شود را از زیر مثلث رد می کنیم تا ضلع سوم ساخته شود. به این ترتیب سه ضلع مثلث ایجاد شده و ما یک تکه اضافه نان هم داریم. می توانید آن را روی سمبوسه بیاورید. اگر به سمبوسه های حاضری نگاه کنید، معمولا یک تکه نان اضافه هم روی آن قرار دارد.

امیدواریم با تهیه این سمبوسه خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

منبع: آشپزآنلاین


.

مطالب مرتبط

.
.
.
.
.
.