خوراک ژامبون گوشت
تخم مرغ ها را درون قابلمه قرار دهید و آب کنید تا جوش بیاید با حرارت بالا بعد از 6 دقیقه 2 تخم مرغ را خارج کنید و در آب سرد قرار دهید پوست بکنید و در گوشه ای قر

خوراک ژامبون گوشت

این دستور العمل بسیار مطلوب است برای یک شام عالی در آخر هفته که تشکیل شده است از یک تکه گوشت پرنمک یا ژامبون گوشت، ریحان، تخم مرغ پخته که روی یک نان تست قرار می گیرند.

 

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای 4 نفر:
تخم مرغ   6 عدد
ژامبون گوشت یا گوشت پر نمک سرخ شده  8 تکه
مایونز   نصف فنجان
خردل   2 قاشق چای خوری
برگ سبز ریحان   12 تا 16 عدد
نان تست یا هر نان دلخواه دیگر   8 عدد

طرز تهیه:
تخم مرغ ها را درون قابلمه قرار دهید و آب کنید تا جوش بیاید با حرارت بالا بعد از 6 دقیقه 2 تخم مرغ را خارج کنید و در آب سرد قرار دهید پوست بکنید و در گوشه ای قرار دهید. اجازه دهید بقیه تخم مرغ ها در آب داغ برای 4 دقیقه باقی بماند. سپس در آب سرد قرار دهید. تخم مرغ های 10 دقیقه ای را از پوست جدا کنید و درشت درشت خرد کنید.
در ضمن در یک ماهی تابه ژامبون ها یا گوشت را سرخ کنید تا برشته شود و آن ها را فلفل بزنید، نان ها را هم در ماهی تابه برشته کنید و در کاسه ای سس مایونز را با خردل آمیخته کنید.
روی یک طرف نان ریحان ها را ریخته تخم مرغ های خرد شده را هم اضافه کنید، تخم مرغ های 6 دقیقه ای را از وسط نصف کنید و در روی هر ساندویچ سس را زده و ژامبونها و تخم مرغ های نصفه را قرار دهید و نصف دیگر نان را روی آن بگذارید.

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :