طرز تهیه ساندویچ مرغ با سس آووکادو ایران
ساندویچ مرغ,ساندویچ مرغ و قارچ,ساندویچ مرغ با پنیر پیتزا,ساندویچ مرغ با نان تست,ساندویچ مرغ خوشمزه,ساندویچ مرغ با سس آووکادو,انواع ساندویچ مواد لازم ساندویچ مرغ با سس آووکادو :آرد

225 گرم(یک و نیم فنجان)

100 گرم / 360 کالری

کره

30 گرم

100 گرم / 737 کالری

شیر

نصف فنجان

100 گرم / 110 کالری

سُس مایونز

به میزان کافی

100 گرم / 462 کالری

سُس آواکادو

200 گرم

نامشخص

سینه مرغ پخته شده

75 گرم

100 گرم / 200 کالریطرز تهیه ساندویچ مرغ با سس آووکادو :


*. درجه ی فر را روی 220 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید. سینی درون فر باید فاقد کاغذ نچسب باشد. آرد را درون ظرفی بریزید. با استفاده از انگشتان تان کره را درون آرد له کرده، کاملا با هم ترکیب کنید. سپس شیر را به آن ها اضافه نموده، آن قدر به هم بزنید تا کاملا با هم ترکیب شده به صورت خمیر در بیاید و خودش را بگیرد. خمیر تهیه شده می بایست نرم بوده ولی نباید چسبناک باشد.


*. خمیر را با دست جمع کنید. روی سطحی کمی آرد بپاشید و خمیر آماده شده را روی آن قرار دهید. خمیر را ورز دهید تا کاملا صاف و یک دست شود. روی وردنه ای کمی آرد بریزید و سپس خمیر را با وردنه صاف کنید تا به ضخامت 7 میلی متر برسد.از قالب ستاره ای با قطر 7.5 سانتی متر استفاده کنید و آن را درون خمیر فرو کنید.


*. حال خمیرهای ستاره شکل را به فاصله 2 سانتی متر درون سینی داخل فر قرار دهید. اجازه دهید ستاره ها داخل فری که آن را از پیش گرم کرده اید به مدت 8 دقیقه بپزند.زمانی که ستاره ها طلایی رنگ شدند و یا بر اثر ضربه ی نوک انگشت تان به سطح آن ها، احساس کردید که توخالی و پوک شده اند، آن ها را از فر خارج نمایید و بگذارید تا سرد شوند.


*. از یک چاقوی دنده دار استفاده کنید و نان های ستاره ای را از قسمت ارتفاع آن ها به دو نیم تقسیم کنید. سطح داخلی یک نیمه از ستاره ها را با مایونز و سطح دیگری را با سس آواکادو بپوشانید. با قرار دادن سینه ی مرغ پخته شده میان آن ها، ساندویچ های ستاره ای شما آماده سرو هستند.

 


خواص آواکادو :

 

*. به این شیوه کمتر از یک ماه، موهایی نرم و براق خواهید داشت! شما می توانید برای شاداب شدن پوست صورت و گردنتان هم از ماسک طبیعی آووکادو استفاده کنید. اگر پوستتان خشک است، آووکادو را با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید و آن را به مدت 15 دقیقه روی پوستتان بگذارید و بعد با آب ولرم آن را بشویید. اگر هم پوستتان معمولی یا چرب است باید برای تهیه ماسک آووکادو آن را با 1 قاشق چای خوری آبلیمو مخلوط کنید.

 


اختصاصی آکاایرانمنبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :