.
.
.
.
پرتال آکاايران سايت خبرگزاری آکا بخش آموزش آشپزی آکا و طرز تهیه هزاران غذا و آشپزی آسان قسمت سفره آرایی ، میوه آرایی ، آموزش سفره آرایی- تزیین ماهی

سفره آرایی و میوه آرایی - تزیین غذا - تزیین ماهی

در این جلسه تزیین ماهی را آموزش می دهیم. بین ماهی سرخ شده با ماهی کباب شده تفاوت وجود دارد.ماهی را سرخ می کنیم  و داخل بشقاب قرار می دهیم . کلم رنگ شده را (بدین صورت که پودر یا رنگ خوراکی را در آب ولرم می ریزیم و کلمها را داخل آن می ریزیم تا رنگ بگیرند) در بشقاب می چینیم.

تزیین ماهی,تزیین غذا,تزیین سفره

تزیین ماهی,تزیین غذا,تزیین سفره,ماهیها, هندوانه , آموزش درست کردن قند , دستمال سفره برای میز , آنلاین , میوه آرایی , و سفره , میز شام کریسمس , غذا ,سفره آرایى, میوه ارایی های شب ,تزیین ماهی - آکاایران

سپس گوجه فرنگی را بصورت گل یا پره برش می زنیم ، در کنار بشقاب می گذاریم. از نخود فرنگی هم برای تزیین استفاده می کنیم. سپس با استفاده از سس سفید روی ماهی را تزئین می کنیم. از هویج رنده شده نیز برای تزیین استفاده می کنیم.

ماهی کیلیکا:

سر و دم ماهی کیلیکا را زده و آن را کباب یا سرخ می کنیم. اگر آن را تکه تکه کردیم از سیب زمینی سرخ شده یا چیپس ، هویج ریز پخته شده و لوبیا سبز برای تزئین آن می توان استفاده کرد.

akairan

تزیین ماهی


برچسب ها:
تزیین غذا
.
تزیین سفره
.
ماهیها
.
هندوانه
.
آموزش درست کردن قند
.
دستمال سفره برای میز
.
آنلاین
.
میوه آرایی
.
و سفره
.
میز شام کریسمس
.
غذا
.
سفره آرایى
.
میوه ارایی های شب
.
تزیین ماهی - آکاایران
.
.
.

مروری بر گذشته

.
.
.
.