سالاد میوه های رنگارنگ
سالاد میوه,سالاد میوه زمستانی,سالاد میوه با خامه,سالاد میوه با ژله,سالاد میوه تابستانی,سالاد میوه بهاری,سالاد میوه پاییزی,سالاد میوه رژیمی,سالاد میوه رنگارنگ,ان

*. تابستان فصل میوه های رنگارنگ و خوشمزه است. چنین تنوعی را در هیچ فصل دیگری از سال نمی بینیم و درست به همین علت است که اغلب ما با مراجعه به میوه فروشی ها و میادین میوه و تره بار به محض مواجه شدن با این نعمت های متنوع و رنگین بهشتی، کنترل از کف داده و بدون در نظر گرفتن میزان مصرف مورد نیاز، اقدام به خرید مقدار زیادی از این میوه های خوش طعم می کنیم ولی مشکل اینجا است که پس از گذشت چند روز با انبوهی از میوه های لکه دار مواجه می شویم که از طرفی دور ریختن آنها اسراف نعمات الهی و همچنین ضرر مادی بوده و از طرف دیگر امکان پذیرایی از مهمانان با چنین میوه هایی وجود ندارد. لذا بهترین کار برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلی، تطبیق دادن مقدار خرید با میزان مصرف است. به این ترتیب میوه های خریداری شده کمتر به مرحله لکه دار شدن می رسند ولی با این حال در صورتی که مقدار زیادی از میوه های لکه دار فضای یخچال شما را پر کرده و قصد دارید برای پذیرایی از مهمانان در راه میوه های تازه خریداری کنید، اندکی صبر کنید.برای این منظور راه های دیگری نیز وجود دارد که به این ترتیب هم از میوه های موجود استفاده شده و هم بدون خرید میوه های جدید، از مهمانان پذیرایی خوبی به عمل می آید. درست کردن انواع سالادهای میوه یکی از مهمترین این راه ها و پیشنهادها است. در همین راستا در زیر به ادامه سه دستور پیشنهادی برای درست کردن سه نوع سالاد میوه لذیذ می پردازیم:دستور پیشنهادی اول :

مواد مورد نیاز سالاد میوه برای ۶ نفر:انبه

۱ عدد

100 گرم / 57 کالری

هندوانه کوچک

یک چهارم

100 گرم / 23 کالری

کیوی

۲ عدد

100 گرم / 49 کالری

آناناس

یک چهارم

100 گرم / 45 کالری

عسل

۱ قاشق غذاخوری

100 گرم / 288 کالری

خلال پوست و آب لیموترش

یک عدد

نامشخص

بستنی وانیلی

به مقدار لازم

100 گرم / 194 کالریطرزتهیه سالاد میوه :


*. ابتدا همه میوه ها را پوست کنده و به قطعات مساوی تقسیم کنید سپس آنها را به داخل کاسه ای بزرگ منتقل کنید. بقیه مواد شامل آب لیموترش، خلال پوست لیموترش و عسل را بر روی میوه ها ریخته و آنها را خوب با هم مخلوط کنید. به مدت یک ساعت این مخلوط را در یخچال قرار دهید. پس از طی این مدت ظروف مورد نظر برای پذیرایی از مهمانان را از این مخلوط پر کرده و در کنار هر کدام مقداری بستنی وانیلی نیز با قاشق های مخصوص بریزید تا ظاهری زیباتر داشته باشد.

 


دستور پیشنهادی لازم :

مواد لازم سالاد میوه :موز

۱ عدد

100 گرم / کالری

آناناس

یک چهارم

100 گرم / 45 کالری

توت فرنگی

۳۰۰ گرم

100 گرم / 35 کالری

برگ نعناع تازه

۶ عدد

100 گرم / 43 کالری

پرتقال

۲ عدد

100 گرم / 37 کالری

کیوی

۳ عدد

100 گرم / 49 کالری

انگور بی دانه

۱ خوشه

100 گرم / 80 کالری

انگور یاقوتی

۱ خوشه

100 گرم / 80 کالریطرزتهیه سالاد میوه :


*. کیوی، پرتقال، موز و آناناس را پوست کنده و به همراه دیگر میوه ها خرد کنید.

*. کاسه بزرگی را آماده کرده و آب پرتقال و لیموترش را به مخلوط میوه های خرد شده اضافه کنید.

 


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/20144274445941a.jpgدستور پیشنهادی سوم

مواد لازم سالاد میوه :هلو

۲ عدد

100 گرم / 33 کالری

گیلاس

۲۰۰ گرم

100 گرم / 60 کالری

طالبی

۱ عدد

100 گرم / 20 کالری

آب لیموترش

۱ عدد

100 گرم / 42 کالری

آب پرتقال

۱ عدد

100 گرم / 33 کالری

شکر

۳ قاشق غذاخوری

100 گرم / 400 کالریطرزتهیه سالاد میوه :


*. معمولاً برای سرو انواع سالادهای میوه، ظرفی گود و احتمالاً زیبا را انتخاب می کنند ولی در این پیشنهاد متفاوت، از خود یکی از میوه های همین سالاد به عنوان ظرف استفاده می شود. لازمه این کار ابعاد مناسب میوه موردنظر است. میوه هایی همچون طالبی، هندوانه و خربزه برای این منظور بسیار مناسبند. حال علاوه بر اینها برای داشتن ظرف میوه ای زیباتر از هنر میوه آرایی یاری می طلبیم. به این ترتیب که ابتدا خطی عرضی را در محیط میوه با مداد و یا به صورت فرضی مشخص کرده و برای برش از نوک چاقوی تیز استفاده کنید.


*. برش ها می بایست به صورت هفت و هشت و در سطحی عمیق صورت گیرد. دقت کنید که کلیه برش ها هم اندازه بوده و از محدوده خطی خارج نشود. پس از پایان برش به راحتی دو قسمت برش خورده یا دو سطح کنگره دار از هم جدا می شوند. حال با کمک چاقو و قاشق تخمه ها و گوشت میوه را جدا کرده و از آنها در همین سالاد استفاده کنید. سپس فضای خالی داخل طالبی و یا هندوانه را با مخلوط سالاد میوه ای پر کنید. برای آنکه این ظرف میوه ای معمولاً گرد به راحتی در داخل سینی و یا بشقاب قرار گیرد سطح انتهایی آن را کمی برش زده و صاف کنید.

 


یک پیشنهاد :


*. میوه آناناس نیز می تواند ظرف متفاوتی برای این قبیل سالادهای میوه باشد. برای این منظور لازم است آناناسی بزرگ را انتخاب کرده و با چاقوی تیزی به صورت طولی میوه و برگ های آن را به دو نیم مساوی تقسیم کنید. پس از خارج کردن گوشت میوه، از آن به عنوان ظرف میوه ای زیبا و متفاوت استفاده کنید.

 


خواص هلو :


*. برگ هلو و جعفری را با روغن زیتون مخلوط کرده و روی سوختگی و محل ضرب دیدگی بگذاریدبهترین ماسک زیبایی را می توانید از هلو تهیه کنید برای طراوت و جوان کردن پوست هلو را پوست کنده وله کنید و روی پوست قرار داده و بگذارید مدت 20 دقیقه بماند و پس از آن صورت را با اب معدنی بشوئیدبرای برطرف کردن بواسیر مغز هسته هلو را بصورت پماد درآورده و به مقعد بمالید .

 


اختصاصی آکاایرانمنبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :