.
.
.
آموزش آشپزی سالادها

سالاد میوه های رنگارنگ

پرتال آکاايران سايت خبرگزاری آکا بخش آموزش آشپزی آکا و طرز تهیه هزاران غذا و آشپزی آسان قسمت انواع سالاد- سالاد میوه های رنگارنگ

سالادی پر از میوه های رنگارنگ

معمولاً برای سرو انواع سالادهای میوه، ظرفی گود و احتمالاً زیبا را انتخاب می کنند ولی در این پیشنهاد متفاوت، از خود یکی از میوه های همین سالاد به عنوان ظرف استفاده می شود...

 

سالاد میوه,سالاد رنگین,سالاد رنگارنگ

سالاد میوه های رنگارنگ

سالاد میوه,سالاد رنگین,سالاد رنگارنگ

تابستان فصل میوه های رنگارنگ و خوشمزه است. چنین تنوعی را در هیچ فصل دیگری از سال نمی بینیم و درست به همین علت است که اغلب ما با مراجعه به میوه فروشی ها و میادین میوه و تره بار به محض مواجه شدن با این نعمت های متنوع و رنگین بهشتی، کنترل از کف داده و بدون در نظر گرفتن میزان مصرف مورد نیاز، اقدام به خرید مقدار زیادی از این میوه های خوش طعم می کنیم ولی مشکل اینجا است که پس از گذشت چند روز با انبوهی از میوه های لکه دار مواجه می شویم که از طرفی دور ریختن آنها اسراف نعمات الهی و همچنین ضرر مادی بوده و از طرف دیگر امکان پذیرایی از مهمانان با چنین میوه هایی وجود ندارد. لذا بهترین کار برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلی، تطبیق دادن مقدار خرید با میزان مصرف است. به این ترتیب میوه های خریداری شده کمتر به مرحله لکه دار شدن می رسند ولی با این حال در صورتی که مقدار زیادی از میوه های لکه دار فضای یخچال شما را پر کرده و قصد دارید برای پذیرایی از مهمانان در راه میوه های تازه خریداری کنید، اندکی صبر کنید.
برای این منظور راه های دیگری نیز وجود دارد که به این ترتیب هم از میوه های موجود استفاده شده و هم بدون خرید میوه های جدید، از مهمانان پذیرایی خوبی به عمل می آید. درست کردن انواع سالادهای میوه یکی از مهمترین این راه ها و پیشنهادها است. در همین راستا در زیر به ادامه سه دستور پیشنهادی برای درست کردن سه نوع سالاد میوه لذیذ می پردازیم:
دستور پیشنهادی اول
مواد مورد نیاز برای ۶ نفر:

۱ عدد انبه، یک چهارم هندوانه کوچک، ۲ عدد کیوی (در صورتی که هنوز از کیوی های زمستانه چیزی باقی مانده است)، یک چهارم آناناس، ۱ قاشق غذاخوری عسل، خلال پوست و آب یک عدد لیموترش، بستنی وانیلی به مقدار لازم.

طرزتهیه

ابتدا همه میوه ها را پوست کنده و به قطعات مساوی تقسیم کنید سپس آنها را به داخل کاسه ای بزرگ منتقل کنید. بقیه مواد شامل آب لیموترش، خلال پوست لیموترش و عسل را بر روی میوه ها ریخته و آنها را خوب با هم مخلوط کنید. به مدت یک ساعت این مخلوط را در یخچال قرار دهید. پس از طی این مدت ظروف مورد نظر برای پذیرایی از مهمانان را از این مخلوط پر کرده و در کنار هر کدام مقداری بستنی وانیلی نیز با قاشق های مخصوص بریزید تا ظاهری زیباتر داشته باشد.
دستور پیشنهادی لازم

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا

۱ عدد موز، یک چهارم آناناس، ۳۰۰ گرم توت فرنگی، ۶ عدد برگ نعناع تازه، ۲ عدد پرتقال، ۳ عدد کیوی، ۱ خوشه انگور بی دانه، ۱ خوشه انگور یاقوتی.
کیوی، پرتقال، موز و آناناس را پوست کنده و به همراه دیگر میوه ها خرد کنید. کاسه بزرگی را آماده کرده و آب پرتقال و لیموترش را به مخلوط میوه های خرد شده اضافه کنید.
دستور پیشنهادی سوم

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا

۲ عدد هلو، ۲۰۰ گرم گیلاس، ۱ عدد طالبی، آب ۱ عدد لیموترش، آب ۱ عدد پرتقال،
۳ قاشق غذاخوری شکر.

طرزتهیه:

معمولاً برای سرو انواع سالادهای میوه، ظرفی گود و احتمالاً زیبا را انتخاب می کنند ولی در این پیشنهاد متفاوت، از خود یکی از میوه های همین سالاد به عنوان ظرف استفاده می شود. لازمه این کار ابعاد مناسب میوه موردنظر است. میوه هایی همچون طالبی، هندوانه و خربزه برای این منظور بسیار مناسبند. حال علاوه بر اینها برای داشتن ظرف میوه ای زیباتر از هنر میوه آرایی یاری می طلبیم. به این ترتیب که ابتدا خطی عرضی را در محیط میوه با مداد و یا به صورت فرضی مشخص کرده و برای برش از نوک چاقوی تیز استفاده کنید. برش ها می بایست به صورت هفت و هشت و در سطحی عمیق صورت گیرد. دقت کنید که کلیه برش ها هم اندازه بوده و از محدوده خطی خارج نشود. پس از پایان برش به راحتی دو قسمت برش خورده یا دو سطح کنگره دار از هم جدا می شوند. حال با کمک چاقو و قاشق تخمه ها و گوشت میوه را جدا کرده و از آنها در همین سالاد استفاده کنید. سپس فضای خالی داخل طالبی و یا هندوانه را با مخلوط سالاد میوه ای پر کنید. برای آنکه این ظرف میوه ای معمولاً گرد به راحتی در داخل سینی و یا بشقاب قرار گیرد سطح انتهایی آن را کمی برش زده و صاف کنید.

●●یک پیشنهاد: میوه آناناس نیز می تواند ظرف متفاوتی برای این قبیل سالادهای میوه باشد. برای این منظور لازم است آناناسی بزرگ را انتخاب کرده و با چاقوی تیزی به صورت طولی میوه و برگ های آن را به دو نیم مساوی تقسیم کنید. پس از خارج کردن گوشت میوه، از آن به عنوان ظرف میوه ای زیبا و متفاوت استفاده کنید.
الهام اسمعیلی
روزنامه شرق


برچسب ها:
سالاد رنگین
.
سالاد رنگارنگ
.
.
.
.

مروری بر گذشته

.
.
.
.