.
.
.
.


کوکوی اسفناج و سبزیجات رژیمی

1393/02/24

[categoriy],
 کوکوی اسفناج و سبزیجات رژیمی ,طرز تهیه کوکوی اسفناج و سبزیجات رژیمی ,روش تهیه کوکوی اسفناج و سبزیجات رژیمی

غذاهای رژیمی انواع غذای رژیمی, کوکوی اسفناج و سبزیجات رژیمی ,طرز تهیه کوکوی اسفناج و سبزیجات رژیمی ,روش تهیه کوکوی اسفناج و سبزیجات رژیمی ,طرز پخت کوکوی اسفناج و سبزیجات رژیمی ,آموزش پخت کوکوی اسفناج و سبزیجات رژیمی ,مواد لازم برای کوکوی اسفناج و سبزیجات رژیمی ,کوکوی اسفناج و سبزیجات رژیمی خوشمزه ,دستور پخت کوکوی اسفناج و سبزیجات رژیمی ,زمان پخت کوکوی اسفناج و سبزیجات رژیمی ,آموزش آشپزی ,آشپزی

 

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا

روغن مایع مخصوص سرخ کردنی

به اندازه لازم( به مقدار کم مصرف شود)

تره فرنگی

2 عدد(ریز خرد شود)

اسفناج تازه

175 گرم (خرد شود)

تخم مرغ

5 عدد

پیازچه

4 عدد(ساطوری شود)

سبزی کوکو

150 گرم (حدود 3 مشت)

گردو

20 گرم

نمک و فلفل

به اندازه لازم

 

 

توجه:


سبزی کوکو شامل گشنیز، جعفری، شوید، تره، پیازچه و کمی نعنا می باشد.
طرز تهیه:
کمی روغن( حدود 1 قاشق) را در ماهیتابه می ریزیم تا داغ شود. تره فرنگی ها را خرد کرده در روغن کمی حرارت می دهیم. سپس اسفناج خرد کرده را به آن می افزائیم تا اینکه کمی نرم شود.( روی حرارات متوسط 3 دقیقه بماند.) تخم مرغ ها را هم زده، اسفناج، تره فرنگی، پیازچه و تمام سبزیجات را به آن می افزائیم. سپس نمک، فلفل، گردوی خرد شده را اضافه می کنیم. مواد را در ماهیتابه ی دارای روغن داغ( روغن حدود 3 قاشق غذاخوری) ریخته، در ظرف را گذاشته و روی حرارت ملایم می گذاریم تا بپزد. بعد آن را پشت و رو کرده، زیر گریل داخل فر گذاشته تا طلایی شود.( با آن روش از روغن کمتری استفاده می شود)

نکات تغذیه ای :
این غذا به علت دارا بودن سبزیجات متنوع ؛ مقدار زیادی کربوهیدرات پیچیده و فیبر دارد . به همین علت برای افراد دیابتی نوع 2 مفید می باشد.


.

مطالب مرتبط

.
.
.
.
.
.