طرز تهیه تست فرانسوی خوشمزه (صبحانه)
“فرنچ تست” یا تست فرانسوی ، از آن دسته صبحانه هاست که فقط کافیه یک بار درستش کنید و آنوقت است که میشود پای ثابت و همیشگی سفره های صبحانه تان.

به نظر من یکی از لذت بخش ترین وعده های غذایی روزانه صبحونه است. معمولا صبحونه ما ایرانیا ترکیبیه از نون با کره یا پنیر و مربا یا عسل همراه چای … درسته که همه ما ایرانیا عاشق این صبحونه سنتی مون هستیم اما گاهی تنوع هم لازمه مگه نه؟

تست فرانسوی یا فرنچ تست که تو این مطلب طرز تهیه شو براتون توضیح میدم از اون صبحونه هاست که علاوه بر اینکه حس تنوع طلبی مارو کاملا براورده میکنه مطمئن باشین کم کم جای خودشو تو صبحونه های ما باز میکنه و میشه پای ثابت سفره های صبحونمون. فقط کافیه یه بار درستش کنین. وقتی بوی لذت بخش و محشرش تو خونه پیچید اونوقته که یاد حرف من میوفتین.

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن تست فرانسوی با طعم دارچین را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مواد لازم تست فرانسوی با طعم دارچین :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

وانیل

1 ق چ

100 گرم / 330 کالری

نان (تست)

4 عدد

100 گرم / 265 کالری

تخم مرغ

(به تعداد نان بستگی دارد) 4 عدد

100 گرم / 147 کالری

شیر

3/4 پیمانه

100 گرم / 110 کالری

دارچین

1/2 ق چ

100 گرم / 261 کالری

شکر

1 ق چ

100 گرم / 400 کالری

کره

به مقدار لازم

100 گرم / 737 کالری

 

طرز تهیه تست فرانسوی با طعم دارچین :

مرحله اول

ابتدا تخم مرغ ها را در ظرفی بریزید. آن ها را خوب هم بزنید. برای این کار همزن دستی نیز کفایت میکند. سپس شیر را به تخم مرغ ها اضافه کنید. آنقدر هم بزنید تا رنگ مخلوط، کرم رنگ شود.

مخلوط تخم مرغ ها وشیر

مرحله دوم

شکر، وانیل و دارچین را به مخلوط اضافه کنید. سپس مواد را خوب هم بزنید. تا جایی که مخلوط یکدست و یکنواختی به دست آید و شکر یا دارچین در هیچ قسمتی حل نشده نمانده باشد

اضافه کردن دارچین و شکر و وانیل

مرحله سوم

مخلوط به دست آمده را در ظرفی بزرگ اما کم عمق بریزید. نان تست ها را تک تک داخل مخلوط بگذارید. عمق مخلوط نباید به قدری باشد که نان تست ها در آن غرق شوند. تنها باید یک طرف تست ها در تماس با مخلوط باشند. همچنین تست ها نباید به مدت طولانی در ظرف مخلوط بمانند. چون این کار باعث وا رفتن و شل شدن تست ها میشود. کافیست هر طرف تست ها به مدت 30 ثانیه در ظرف مخلوط باشند.

آغشته کردن تست ها به مایع مخلوط

مرحله چهارم

تست های آغشته به مخلوط شکرو تخم مرغ و… را در ظرفی قرار دهید. اجازه دهید برای چند دقیقه استراحت کنند. یک تابه تفلون بزرگ را روی حرارت ملایم قرار دهید. نچسب بودن تابه در پخت تست فرانسوی بسیار مهم است. اگر حرارت خیلی کم باشد، فرنچ تست شما بیش از حد شل میشود. اجازه دهید تابه خوب داغ شود. وقتی تابه خوب داغ شد، تست ها را به تابه منتقل کنید.

پختن نان تست ها

مرحله پنجم

اجازه دهید هر طرف تست ها به مدت دو الی سه دقیقه بپزد و طلایی شود. فرنچ تست شما آماده است. میتوانید آن را برش زده، همراه مقداری پودر قند و میوه های مختلف سرو کنید. غالباً تست فرانسوی را با عسل و یا تخم مرغ و سوسیس نیز سرو میکنند. برخی این تست ها را داغ و برخی دیگر آن ها را سرد ترجیح می دهند. بسته به سلیقه خودتان، می توانید وعده های بسیار متنوعی با این تست ها تجربه کنید.

تست فرانسوی با بلوبری

 

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :