با رعایت این نکات پنیر پیتزایی کشدار تر داشته باشید
همه ما میخواهیم ترفند های کش آمدن پنیر پیتزا و اینکه چکار کنیم پنیر پیتزا کش بیاید را بدانیم و از طرفی دوست داریم که پیتزا را در خانه و به روشی سالم طبخ کنیم چر

آکاایران: پیتزا یکی از غذاهای بسیار محبوب و خوشمزه در بین مردم جهان است خیلی از افراد ترجیح می دهند که پیتزاهای خانگی درست کنند تا از کیفیت بالاتری برخوردار باشد. حتماً شما هم به خوردن پیتزای کش دار که پنیر آن خیلی زیاد کش می آید علاقه دارید؛ کودکان هم کش آمدن پیتزا را خیلی دوست دارند. هر چقدر پنیر پیتزایی که در خانه تهیه می کنید بیشتر کش بیاید، پیتزای شما بیشتر به پیتزای آماده شده در فست فود ها شباهت پیدا می کند.در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا,به شما آموزش میدهیم  تا در خانه پیتزایی فوق العاده کشدار با کیفیتی حتی بهتر از کیفیت پیتزا های بیرون تهیه کنید

برای کش دار شدن بیشتر پنیر پیتزا چه کار باید کرد؟ 

- بیرون آوردن پنیر پیتزا از یخچال

پنیر پیتزا را از فریزر بیرون بیاورید تا یخ آن باز شود و به دمای محیط برسد. با این کار پیتزا پس از پخت بهتر کش می‌آید.

کیک پیتزا 66

- استفاده از مقدار زیاد پنیر پیتزا

پنیر پیتزا را روی سس بریزید. حجم این پنیر باید زیاد باشد تا کشدار شود. تا اندازه ای که ۹۰ درصد مقدار پنیر باید زیر مواد باشد و ۱۰ درصد دیگر روی مواد. می‌توانید از ترکیب پنیر گودا هم استفاده کنید.

فوت و فن خوشمزه کردن غذاها

- افزودن کره رنده شده روی پیتزا

شما می توانید مقدار کمی کره رنده شده یا آب شده را به همراه پنیر پیتزا روی پیتزا بریزید تا کش آمدن پنیر بیشتر شود. اسپری کردن روغن مایع یا روغن زیتون روی پنیر پیتزا نیز تأثیرات مشابهی را در پی دارد. همچنین اگر روی نان پیتزا یک لایه خامه بریزید، پنیر پیتزا حسابی کش می آید و طعم پیتزا نیز بسیار لذیذ و خوشمزه شود.

- دما و هنگام قرار دادن پیتزا داخل فر

برای پخت پیتزا به طور دقیق نمیتوان گفت پیتزا در چه دما و چه مدت زمانی آماده می شود چون نوع فر کاملا در این کار اثر گذار است و بنابراین چنانچه پیتزای شما خوب در نیاید می توانید با کم و زیاد کردن دمای فر و مدت زمان آن نقطه ی ذوب آن را با توجه به نوع فر خود به دست آورید و از آن به بعد دمای خود را روی همان تنظیم کنید اما اغلب پنیر در فر ریلی استاندارد در دمای 270 درجه و زمان 7 دقیقه پخته می شود.

 

نکته مهم

حتما قبل از قرار دادن پیتزا داخل فر، فر به طور کامل داغ باشد در غیر اینصورت امکان دارد خمیر خشک شود ولی پنیر هنوز باز نشده باشد.

- پنیر پیتزای یخ زده استفاده نکنید

استفاده از پنیر یخ زده برای تهیه پیتزا میزان کش آمدن پنیر را کاهش می دهد. پس بهتر است پنیر پیتزای یخ زده را قبل از استفاده از یخچال یا فریزر بیرون بیاورید تا یخ آن باز شود.

پس از نرم شدن پنیر هم آن را به صورت لایه لایه یا ورقه ای روی پیتزا بچینید یا به صورت نگینی خرد کنید و روی مواد پیتزا بریزید. البته بهتر است پنیر را به صورت رنده شده استفاده کنید.

- اندازه ی رشته های پنیر پیتزا چقدر باشد؟

رشته های پنیر پیتزا به دو نوع ریز و درشت در بازار وجود دارد ولی شما موقع استفاده از پنیر را به طور کامل نرم کرده و روی پیتزا بریزید این کار سبب می شود پنیر بهتر و به طور یکنواخت  باز می شود.

- شیوه قرار دادن مواد روی پنیر پیتزا

نکته اول اینکه روی خمیر را با پنیر پیتزا بپوشانید این کار سبب می شود مواد از خمیر جدا نشود و پنیر هم بهتر باز شود.

نکته دوم اینکه موادی مانند گوجه فرنگی را که در لایه ی آخر قرار می دهیم تلاش کنید خیلی نباشد و یا حلقه های بزرگ نگذارید چرا که این کار مانع عبور حرارت می شود و پنیر به صورت یکسان باز نمیشود امکان دارد قسمتی سوخته و قسمتی هنوز خام باشد و همینطور وجود گوجه و یا دیگر مواد تر  زیاد باشد امکان دارد روی پیتزا آب بیاندازد.

- آب زدن روی پنیر پیتزا

قدری آب روی پنیر اسپری کنید اینکار سبب می شود رطوبت پنیر قدری بیشتر شود و کش پنیر خود را بهتر نشان می دهد.

۸+۱ راز کش آمدن پنیر پیتزا

- چه زمان پیتزا درست شده است؟

هنگامی که روی پنیر نقطه های ریز طلایی به وجود آورد و به اصطلاح گل بیاندازد، پیتزای شما آماده است یکی از نشانه های با کیفیت بودن پنیرپیتزا گل پنیر هست که نقطه های ریز طلایی یا قهوه ای روشن باشد.

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :