آکاایران: پیتزا انواع مختلفی دارد اما تا به حال پیتزا ماکارونی و پنیر را تست کرده اید؟ پیتزا، ماکارونی و پنیر سه غذای محبوب هستند که ترکیب آن عالی است.

اگر به دنبال یک غذای محبوب برای کودکان هستید، توصیه ما به شما پیتزا ماکارونی و پنیر است. ماکارونی و پیتزا دو غذای محبوب بین کودکان هستند و ما با ترکیب هر دو آن‌ها یک پکیج استثنایی را به شما هدیه خواهیم کرد. برای رسیدن به ظاهری مطلوب، ماکارونی مورد استفاده در این پیتزا بهتر است از نوع فرمی انتخاب شود. منظور از پنیر آمریکایی در ساختار این دستور غذا، پنیر پروده می‌باشد که در بازار داخلی با نام پنیر پروسس نیز شناخته می‌شود و در مجاورت حرارت سریع آب می‌شود. پنیر پروسس انواع مختلفی دارد و شما به نوع ورقه‌ای ساده آن برای تهیه این پیتزا احتیاج خواهید داشت.

جهت آشنایی با طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی به سایر مقالات بخش آشپزی ستاره مراجعه نمایید.

 

مواد لازم جهت تهیه پیتزا ماکارونی و پنیر

خمیر پیتزا به میزان لازم
ماکارونی 1 بسته
پنیر آمریکایی 3 ورق
شیر 1/4 پیمانه
روغن زیتون به میزان لازم
پنیر پیتزا به میزان لازم

 

طرز تهیه پیتزا ماکارونی و پنیر

  1. ابتدا خمیر پیتزا را مطابق دستور ارائه شده در مقالات پیشین تهیه نمایید.
  2. ماکارونی را مطابق معمول همیشه آب‌پز کنید و پس از آبکشی کردن، مجددا به ظرف طبخ منتقل نمایید. 1/4 پیمانه شیر و 3 ورق پنیر آمریکایی به آن اضافه کنید و اجازه دهید به خوبی با ماکارونی‌ها ترکیب شوند. نمک، فلفل و سایر ادویه‌جات را در این مرحله به ماکارونی بیفزایید.

طرز تهیه پیتزا ماکارونی و پنیرطرز تهیه پیتزا ماکارونی و پنیر

آکاایران: طرز تهیه پیتزا ماکارونی و پنیر

  1. خمیر پیتزا آماده شده که از قبل به مدت 30 تا 45 دقیقه در فر پخته و آماده شده است را به کمک قلم‌مو به روغن زیتون و یا روغن مایع آغشته کنید.
طرز تهیه پیتزا ماکارونی و پنیرطرز تهیه پیتزا ماکارونی و پنیر
  1. مخلوط ماکارونی و پنیر آماده شده را روی خمیر پیتزا پهن کنید و سطح آن را با یک لایه پنیر پیتزا بپوشانید. در صورت تمایل از پودر آویشن روی پنیر استفاده نمایید.

طرز تهیه پیتزا ماکارونی و پنیرطرز تهیه پیتزا ماکارونی و پنیر
  1. در این مرحله پیتزا را به فر با درجه حرارت 180 تا 200 درجه سانتی‌گراد منتقل نمایید و به مدت 15 تا 20 دقیقه تا زمانی که پنیر آب شود و به رنگ طلایی درآید، طبخ کنید. برای این منظور 5 دقیقه آخر گریل را روشن نمایید.

  2. پیتزای ماکارونی و پنیر را با برگ ریحان تزیین نمایید و با سس قرمز و یا سفید سرو نمایید.
طرز تهیه پیتزا ماکارونی و پنیرطرز تهیه پیتزا ماکارونی و پنیر
 
پیتزای ماکارونی شما آماده است.
 

منبع : setare.com

گردآوری توسط بخش آموزش پخت انواع پیتزا سایت آکاایران
طرز تهیه پیتزا ماکارونی و پنیر
4.7 (94%) 49 رای