طرز تهیه پیتزا چهار فصل مخصوص و متفاوت
پیتزا چهار فصل یکی از انواع پرطرفدار پیتزا می باشد که با چهار طعم‌ مختلف‌، هر ذائقه‌ای‌ را راضی‌ خواهد کرد. طرز تهیه پیتزا چهار فصل مخصوص و متفاوت

آکاایران: پیتزا غذای محبوبی است که طرفداران زیادی در رده های سنی مختلف دارد. با توجه به تنوع این غذا، انتخاب اینکه چه پیتزایی سفارش دهیم بسیار سخت است، پیتزا چهار فصل یکی از انواع پرطرفدار پیتزا می باشد که با چهار طعم‌ مختلف‌، هر ذائقه‌ای‌ را راضی‌ خواهد کرد. در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن پیتزا چهار فصل را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

پیتزا چهار فصل خوشمزه

 

مواد لازم پیتزا چهار فصل :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خمیر پیتزای آماده

یک عدد

100 گرم / 250 کالری

کنسرو میگو

۲۲۰ گرم

100 گرم / کالری

قارچ

۸ عدد

100 گرم / 27 کالری

پنیر پیتزا

۱۲۵ گرم

100 گرم / 286 کالری

کنسرو ماهی کیلکا یا کولی

۶۰ گرم

100 گرم / 100 کالری

آرتیشو (کنگر فرنگی )

۲ قوطی

نامشخص

گوشت گوساله

۱۲۵ گرم

100 گرم / 200 کالری

گوجه فرنگی متوسط

۴ عدد

100 گرم / 15 کالری

نمک

نصف قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

آویشن

نصف قاشق چایخوری

100 گرم / 276 کالری

روغن زیتون

۲ قاشق غذاخوری

100 گرم / 0 کالری

ریحان

مقداری برای تزیین

100 گرم / 40 کالری

مرزه

مقداری برای تزیین

100 گرم / 15 کالری

جعفری

مقداری برای تزیین

100 گرم / 25 کالری

پیتزا چهارفصل | سرآشپز پاپیون

طرز تهیه پیتزا چهار فصل :

*. در مرحله اول کمی آرد روی سطح تمیزی بپاشید. خمیر پیتزا را دو قسمت کرده و به قطر ۲۵سانتی متر پهن کنید. سینی فر را چرب کرده وخمیرها را در آن قرار دهید. حاشیه خمیر را کمی به طرف داخل تا کنید تا لبه آن کمی کلفت تر شود.

*. تا زمانی که مواد روی پیتزا را آماده می کنید،آن را در محل گرمی قرار دهید. فر را روی ۲۰۰درجه سانتی گراد (۴۰۰ درجه فارنهایت )گرم کنید.در مرحله بعد آب قوطی آرتیشو و میگو راخالی کنید و آرتیشو را ۴ قسمت کنید. قارچ ها رانیز شسته و ورقه ورقه کنید.

*. آن گاه گوشت ها راباریک باریک بریده و پنیر را رنده و هسته های زیتون را نیز بگیرید. هر کدام از ماهی های کیلکا رااز وسط نصف کنید و روی گوجه فرنگی هاآبجوش بریزید و بگذارید ۳۰ ثانیه در آن باقی بماند. با ریختن آب سرد روی گوجه ها، پوستشان را به راحتی جدا کنید.

*. سپس گوجه ها را به شکل نگینی خرد کنید و در کاسه ای بریزید و نمک وآویشن را به آن اضافه نمایید.در این هنگام هر خمیر را به ۴ قسمت تقسیم کنید. یک قسمت را با میگو و آرتیشو، یک قسمت را باقارچ و گوشت ، قسمت سوم را با پنیر، زیتون و ماهی و قسمت آخر را با گوجه فرنگی ها بپوشانید.

*. روغن را روی پیتزا بریزید و بگذارید به مدت ۳۵دقیقه ، تا زمانی که خمیر برشته و طلایی شود، درفر بماند. وقتی نیمی از زمان پخت طی شد، جای سینی ها را با هم عوض کنید.در مرحله آخر پیتزا را چهار تکه کرده و باسبزیجات تازه تزیین کرده ، گرم روی میز بچینید.

 

خواص ریحان :

*. اسانس ریحان که بازیلیک نام دارد ، بسیار معطر و ضدعفونی کننده ی دستگاه گوارش است و بوی سیر  و پیاز  را از دهان می برد. به همین دلیل یک پای ثابت نان و کباب، ریحان تازه است.

*. ریحان میکروب اسهال و وبا  را می کشد و بوی آن پشه و مگس را فراری می دهد . ریحان را در باغچه ی منزل خود بکارید تا به این ترتیب با حشرات مزاحم مبارزه کنید.

*. به نظر می رسد که دانه ی ریحان برای رفع اثر زهر مارگزیدگی ، هم بصورت خوراکی و هم اگر به روی محل زخم گذاشته شود، مؤثر است. عقیده ای هم وجود دارد که ریحان می تواند

 

اختصاصی آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :