مافین صبحانه
صبحانه یکی از بهترین وعده های غذایی است,نان تازه,پنیر سفید,گردو,چای داغ و,,مواردی هستند که بیشتر ما ایرانی ها برای صبحانه خود داریم و بسیار هم لذت بخش است,به وی


صبحانه یکی از بهترین وعده های غذایی است. نان تازه، پنیر سفید، گردو، چای داغ و ... مواردی هستند که بیشتر ما ایرانی ها برای صبحانه خود داریم و بسیار هم لذت بخش است. به ویژه اگر نان تازه باشد و عطر آن در همه خانه بپیچد.

مواد لازم:
روغن                                                  به میزان لازم
ژامبون                                              8 ورق
 پنیرموزارلا                                       ¼ پیمانه
تخم مرغ                                             8 عدد
فلفل سیاه                                         به میزان لازم
ریحان خرد شده                               8قاشق چایخوری
 گوجه فرنگی گیلاسی دو نیم شده    8 عدد

طرز تهیه:
1.    فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. کف قالب های مافین را با روغن چرب کنید. ژامبون ها را کف قالب بچینید به طوری که لبه های آن بیرون باشد. پنیرها را در میان قالب ها تقسیم کنید.

2.    تخم مرغ ها را درون یک کاسه بشکنید. سپس درون قالب مافین بریزید تا زرده و سفیده از هم جدا نشوند. روی آنها فلفل بپاشید و در صورت تمایل می توانید یک قاشق چایخوری سس پستو ریحان روی آنها بگذارید. در آخر نیز یک لایه گوجه فرنگی قرار دهید.

3.    آنها را 8 تا 10 دقیقه در فر قرار دهید تا سفیده تخم مرغ ها کاملا سفت شوند. 3 تا 5 دقیقه پیش از سرو آنها را کنار بگذارید تا کمی خنک شوند. سپس با احتیاط از قالب خارج کنید تا فرم کاسه ای خود را حفظ کنند.


منبع: bartarinha.ir


منبع : khorak.com

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :