.
.
صفحه خانگی ماکارونی طرز تهیه لازانیا سوسیس و پنیر تصویری
.
.

طرز تهیه لازانیا سوسیس و پنیر تصویری

پرتال آکاایران سایت آشپزی بخش آموزش آشپزی آکا و طرز تهیه هزاران غذا و آشپزی آسان قسمت انواع ماکارونی و پاستا- طرز تهیه لازانیا سوسیس و پنیر تصویری

در یک ماهیتابه بزرگ آب را جوش آورده و دو قاشق نمک و یک قاشق روغن اضافه می‌کنیم. سپس ورق‌های لازانیا را در آب جوش قرار می‌دهیم. لازانیا سوسیس و پنیر ,طرز تهیه لازانیا سوسیس و پنیر ,روش تهیه لازانیا سوسیس و پنیر ,[categoriy]


انواع ماکارونی و پاستا - طرز تهیه لازانیا سوسیس و پنیر تصویری

مواد لازم برای تهیه لازانیا سوسیس و پنیر

 کنسرو نخود فرنگی   یک قوطی نیم کیلویی

 
 گوشت چرخ کرده   دو کاسه ماست خوری

 
 رب گوجه فرنگی   دو قاشق غذاخوری

 
 پیاز  دو عدد

 
 لازانیا   هشت ورق

 
 روغن   یک فنجان

 
 پنیر پیتزا ورقه ای   سه بسته 200 گرمی

 
 سوسیس   250 گرم

 
 نمک، فلفل و زردچوبه  به میزان لازم

 

 

با این مقدار مواد لازم به اندازه دو دیس از ”‌لازانیا “ خواهیم داشت.

 

گاز فردار یا مایکرو ویو، دو عدد پیاز متوسط (معادل دویست گرم)، یک قوطی نیم کیلویی کنسرو نخود فرنگی یا یک کاسه ماست خوری نخود پخته شده (معادل 250 گرم نخود پخته شده)

هشت ورق لازانیا یا یک بسته 250 الی 300 گرمی لازانیا، سه بسته 200 گرمی پنیر پیتزا ورقه ای (مجموعاً 24 ورق) 600 گرم

نیم کیلو گرم گوشت چرخ کرده (معادل دو کاسه ماست خوری گوشت چرخ کرده)، دو قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی (معادل 80 گرم)

یک فنجان روغن (معادل صد گرم)، 250 گرم سوسیس (معادل چهار تا سوسیس کوچک یا دو تا هات‌داگ)

روش تهیه لازانیا با سوسیس و پنیر

دو عدد پیاز را با یک فنجان روغن سرخ کرده، کمی زردچوبه اضافه می‌کنیم. دو قاشق رب را همراه دو قاشق آب اضافه کرده، کمی تفت می‌دهیم. نیم کیلو گوشت چرخ کرده، کمی نمک و فلفل و یک قوطی کنسرو نخودفرنگی (بدون آب) را اضافه کرده، تفت می‌دهیم تا مایه لازانیا آماده شود.

در یک ماهیتابه بزرگ آب را جوش آورده و دو قاشق نمک و یک قاشق روغن اضافه می‌کنیم. سپس ورق‌های لازانیا را در آب جوش قرار می‌دهیم.

ورق‌های لازانیا 6 الی 8 دقیقه در آب جوش بپزد. سپس ماهیتابه را از روی شعله برداشته و روی ورق‌های لازانیا آب سرد می‌ریزیم تا آب داغ لبریز شود و جای آن را آب سرد بگیرد.اگر ورق‌ها را در آبکش برگردانیم، ورق‌ها پاره می‌شوند یا به هم می‌چسبند.

خمیر های لازانیا را از آب سرد بیرون آورده، روی یک پارچه قرار می‌دهیم تا آب آن‌ها گرفته شود. ته دو دیس چینی یا شیشه ای کمی روغن می‌ریزیم و دو ورق لازانیا در آن قرار می‌دهیم.

لایه لایه مایه گوشتی، پنیر پیتزا و ورقه لازانیا را روی هم قرار می‌دهیم. سوسیس‌ها را قطعه قطعه کرده، آن را هم بین ورق‌های لازانیا می‌چینیم.

این کار را چند مرتبه تکرار می‌کنیم تا چهار ورق لازانیا روی هم قرار گیرد. روی ورقه آخر لازانیا را با مایه گوشتی، سوسیس و پنیر پیتزا می‌پوشانیم.

می‌توان لازانیا چیده شده را در طبقه وسط فر با شعله کم (حدود 140 الی 150 درجه سانتیگراد) برای مدت 15 دقیقه قرار دهیم تا پنیر ذوب شود. سپس 5 دقیقه شعله گریل را روشن کرده تا روی آن نیز سرخ شود.

لازانیا چیده شده را در مایکرو ویو (با دستور پخت پیتزا) قرار می‌دهیم تا وقتی که پنیر آن ذوب شود، لازانیا آماده می‌شود. برای اینکه لازانیا بهتر برش بخورد بهتر است بگذاریم آن سرد شود و بعد برش بدهیم و در موقع پذیرایی دوباره آن را در مایکرو ویو قرار دهیم.

لازانیا آماده پذیرایی می‌باشد.

 

گردآوری آشپزی اکاایران
برچسب ها:
طرز تهیه لازانیا سوسیس و پنیر
.
روش تهیه لازانیا سوسیس و پنیر
.
طرز پخت لازانیا سوسیس و پنیر
.
آموزش پخت لازانیا سوسیس و پنیر
.
مواد لازم برای لازانیا سوسیس و پنیر
..
.

مروری بر گذشته

.
.
.
.
.
.
.
.