طرز تهیه اسپاگتی سبز سالم و متفاوت
اسپاگتی سبز,طرز تهیه اسپاگتی سبز,روش تهیه اسپاگتی سبز,طرز پخت اسپاگتی سبز,آموزش پخت اسپاگتی سبز,مواد لازم برای اسپاگتی سبز,اسپاگتی سبز خوشمزه,دستور پخت اسپاگتی

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن اسپاگتی سبز سالم را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

اسپاگتی سبز,طرز تهیه اسپاگتی سبز,روش تهیه اسپاگتی سبز

طرز تهیه اسپاگتی سبز سالم

 

مواد لازم اسپاگتی سبز سالم برای 4 نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

اسفناج تازه

20 گرم

100 گرم / 25 کالری

اسفناج میکس شده

20 گرم

100 گرم / 27 کالری

فلفل رنگی

30 گرم

100 گرم / 15 کالری

پیاز

10 گرم

100 گرم / 5 کالری

روغن زیتون

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

قارچ

20 گرم

100 گرم / 27 کالری

نمک و فلفل

به مقدار دلخواه

100 گرم / 0 کالری

اسپاگتی آبکش شده

70 گرم

100 گرم / 342 کالری

سرکه بالزامیک

به مقدار لازم

100 گرم / 22 کالری

پنیر پارمزان

به مقدار لازم

100 گرم / 452 کالری

 

دستور پخت اسپاگتی سبز سالم :

*. نام دیگر این اسپاگتی، اسپاگتی قارچ و اسفناج است. در این اسپاگتی هم از اسفناج تازه و هم اسفناج میکس شده استفاده می کنیم تا هم از نظر طعم و هم از نظر شکلغذایی منحصربه فرد باشد.

*. در آغاز فلفل رنگی و پیاز برش خرده را در روغن زیتون تفت داده، سپس قارچ را به مواد اضافه می کنیم، پس از حرارت دیدن ترکیبات غذایی مان، اسفناج تازه و سپس اسفناج میکس شده را افزوده.

*. پس از اضافه کردن نمکو فلفل، اسپاگتی آبکش شده را نیز با آن ترکیب کرده و قبل از خاموش کردن شعله مقدار مختصری سرکه بالزامیک را افزوده و غذا را در بشقاب می ریزیم و با پنیر پارمزان میل می کنیم.

 

فوت آشپزی :

*. دلیل استفاده از سرکه بالزامیک در پاستا،ایجاد طعمی جدید و متفاوت در غذای شماست.سرکه بالزامیک به شرط آنکه در مرحله آخر به پاستای شما اضافه شود و زیاد حرارت نبیند،یک نوع ترشی و شوری خاص به غذا می بخشد.

 

خواص اسفناج :

خاصیت ضدالتهابی دارد

*. نئوگزانتین و ویولاگزانتین از جمله مواد ضدالتهاب موجود در اسفناج است که نقش مهمی در کنترل التهابات ایفا می کند. این مواد به وفور در اسفناج یافت می شود.

 

حاوی آنتی اکسیدان های قوی است

*. ویتامین C و E، بتاکاروتن، منگنز، روی و سلنیوم موجود در اسفناج همگی از آنتی اکسیدان های قوی برای مقابله با پوکی استخوان، گرفتگی رگ ها و فشار خون بالاست.

 

برای فشار خون مفید است

*. مطالعات دانشمندان نشان داده است پپتیدهای موجود در اسفناج با جلوگیری از فعالیت برخی آنزیم ها سبب کاهش چشمگیر فشار خون می شود.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :