ماکارونی با ماست و سیر
ماکارونی با ماست و سیر,طرز تهیه ماکارونی با ماست و سیر,روش تهیه ماکارونی با ماست و سیر,طرز پخت ماکارونی با ماست و سیر,آموزش پخت ماکارونی با ماست و سیر

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن ماکارونی با ماست و سیر را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

ماکارونی با ماست و سیر,طرز تهیه ماکارونی با ماست و سیر,روش تهیه ماکارونی با ماست و سیر

طرز تهیه ماکارونی با ماست و سیر

 

مواد لازم ماکارونی با ماست و سیر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماکارونی

۴۰۰ گرم

100 گرم / 360 کالری

ماست و سیر

مقداری (یا ماست موسیر)

نامشخص

گوشت چرخ کرده

۲۰۰ گرم

100 گرم / 240 کالری

صنوبر یا بادام خلال شده

مقداری (برای تزیین)

نامشخص

گرد لیمو

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

سماق

به میزان لازم

نامشخص

نمک

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه ماکارونی با ماست و سیر :

*. ماکارونی را آبکش می کنیم و در کف قابلمه روغن می ریزیم و ماکارونی را به اندازه ۱۰ تا ۱۵ دقیقه (به اندازه ای که کمی بخار ببیند) دم می کنیم. گوشت چرخ کرده را کمی سرخ می کنیم و سپس گرد لیمو، سماق و کمی نمک به آن می زنیم.

*. صبر می کنیم تا آب آن کاملاً کشیده شود. ماکارونی را در دیس می کشیم.سپس ماست و سیر (یا ماست موسیر) را روی آن می ریزیم و گوشت سرخ شده را روی آن می دهیم. در آخر برای تزئین از صنوبر یا بادام خلال شده استفاده می کنیم.

 

خواص سماق :

خواص ضد التهابی سماق

*. خاصیت ضد التهابی این گیاه باعث می شود که در کاهش تب موثر باشد. این گیاه در درمان آرتریت، التهاب پوست و مشکلات تنفسی مانند برونشیت و سرماخوردگی موثر است؛ همچنین می توان بسیاری از انواع آلرژی را با سماق درمان کرد.

 

خواص ضد میکروبی سماق

*. سماق در مبارزه با باکتری های عامل سالمونلا بسیار موثر است. می توان سبزیجات را هنگام شستشو با عصاره سماق مخلوط کرد تا انواع میکروب های سبزی زدوده شوند.

 

خواص ضد قارچی سماق

*. دانه های سماق قادر به درمان یک نوع قارچ خاص به نام قارچ آسپرژیلوس هستند. این قارچ سبب عفونت ریه و سایر اندام های بدن می شود.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :