ماکارونی با پنیر
مواد لازم برای ماکارونی با پنیر ، آموزش پخت ماکارونی با پنیر ، روش تهیه ماکارونی با پنیر ، طرز تهیه ماکارونی با پنیر ، طرز پخت ماکارونی با پنیر را در آکاایران ب

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن ماکارونی با پنیر را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

ماکارونی با پنیر

 


 

 

مواد لازم ماکارونی با پنیر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آب

یک لیتر

100 گرم / 0 کالری

نمک

یک قاشق مرباخوری

100 گرم / 0 کالری

ماکارونی شکل دار

دو فنجان

100 گرم / 360 کالری

کره

دو قاشق مرباخوری

100 گرم / 737 کالری

پنیر چدار

دو فنجان

100 گرم / 412 کالری

ذرت

یک قاشق مرباخوری

100 گرم / 80 کالری

شیر

یک چهارم فنجان

100 گرم / 110 کالری

آب لیموترش

یک سوم قاشق مرباخوری

100 گرم / 42 کالری

کالباس خرد شده

یک چهارم فنجان

100 گرم / 300 کالری

نمک و فلفل

کمی

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه ماکارونی با پنیر :

*. در یک ظرف مناسب آب ریخته و سپس به آن نمک اضافه کنید. سپس روی حرارت ملایم قرار دهید تا به جوش آید. سپس ماکارونی ها را در آن ریخته و صبر کنید تا بپزد. کاسه مناسبی را انتخاب کرده و در آن ذرت را با پنیر چدار خردشده اضافه کرده و هم بزنید.

*. ماکارونی را پس از پخته شدن در آبکش ریخته و سپس در ظرف مناسبی قرار داده و با کره مخلوط کنید.سپس شیر و آب لیمو را به مواد درون کاسه اضافه کرده و در مخلوط کن بریزید تا یکنواخت شود.سپس به میزان دلخواه به آن نمک و فلفل اضافه کرده و آن را با ماکارونی ها بخوبی مخلوط کرده و به هم بزنید.

 

خواص لیموترش :

*. آفت دهان؛ خاصیت ثابت شده ضدباکتریایی و ضدویروسی لیمو روند بهبود آفت را تسریع می کند. کافی است روزی 3 بار آب مخلوطی از یک لیموی تازه و یک لیوان آب ولرم غرغره کنید اگرچه در اوایل احساس سوزش خواهید کرد اما با استفاده مکرر احساس سوزش کاهش پیدا می کند.

*. تب؛ تب و لرز می تواند علل متفاوتی داشته باشد اما لیمو همیشه یک درمان مفید است. هر 2ساعت یک لیوان آب جوش با کمی عسل و آب یک لیموی ترش و تازه بخورید تا تب و لرز شما از بین برود.

*. میخچه و پینه بستن پوست؛ پماد لیمو را یک شب کامل روی میخچه و پوست پینه بسته بمالید. یا این که برشی به ضخامت حدود 5 میلی متر را روی میخچه قرار دهید و با باند ببندید.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :