چند نوع ماکارونی، انواع ماکارونی
چند نوع ماکارونی,دستور پخت چند نوع ماکارونی,چند نوع غذا با ماکارونی,طرز تهیه چند نوع ماکارونی,انواع ماکارونی با سبزیجات,انواع ماکارونی فرمی,انواع ماکارونی زر ما

چند نوع ماکارونی

اسپاگتی را به روش معمول پخته و آبکش کنید. تن ماهی را بدون گرفتن روغن آن در ماکارونی بریزید و یک دقیقه تفت دهید. زیتون و گوجه فرنگی را به آن افزوده و...

 

ماکارونی یکی از منابع غنی از کربوهیدرات ها است و به همین لحاظ می تواند نقش عمده ای را در برنامه غذایی خانواده ایفا کند. خوشبختانه این ماده غذایی که امروز در انواع و اشکال گوناگون و با کیفیت خوب در کشور ما تولید می شود به واسطه بافت و طعم خاص خود مورد علاقه اغلب اعضای خانواده اعم از کودکان، جوانان، میانسالان و حتی سالمندان است.برای تنوع بخشیدن به شیوه های پخت و کاربرد ماکارونی در اینجا روش تهیه سه نوع سالاد ماکارونی که هر یک را می توان نه تنها به عنوان سالاد بلکه در نقش یک غذای اصلی کامل نیز مصرف کرد پیشنهاد می کنیم.
سالاد ماکارونی با لوبیا سبز

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


۳۷۵ گرم ماکارونی صدفی
۲ پیمانه لوبیا سبز خرد شده
۲۵۰ گرم تن ماهی
۱ عدد فلفل دلمه ای قرمزرنگ، خرد شده به صورت خلالی
یک چهارم پیمانه روغن زیتون
یک چهارم پیمانه سرکه سفید

طرزتهیه
ماکارونی را در ظرفی محتوی آب جوش و کمی نمک بجوشانید تا پخته و مغز آن نرم شود. توجه داشته باشید که ماکارونی بیش از اندازه نرم و خرد نشود، آن را مطابق معمول آبکش کرده و با آب سرد بشویید.
لوبیا سبز را با کمی آب بپزید تا حدی که پخته ولی هنوز ترد باشد. آن را در یک آبکش خالی کنید تا آب اضافی لوبیا گرفته شود.
ماکارونی، لوبیا، فلفل دلمه ای و تن ماهی را در ظرفی مخلوط کنید. سرکه و روغن زیتون در ظرف جداگانه ای مخلوط کرده کمی نمک و فلفل به آن بیفزائید. این سس را روی سالاد بریزید و هم بزنید تا سالاد کاملاً به آن آغشته شود. سالاد آماده سرو است.
• سالاد ماکارونی با بادمجان و ریحان

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


۵۰۰ گرم ماکارونی پیچی
۱۵۰ گرم بادمجان
۱۵۰ گرم فلفل دلمه ای خرد شده
۱۵۰ گرم گوجه فرنگی، خرد شده
۱۵۰ گرم کالباس سالامی، خرد شده به صورت نوار هایی به عرض ۱ سانتی متر
یک چهارم ریحان تازه
یک چهارم پیمانه روغن زیتون
یک چهارم پیمانه سرکه سفید

طرزتهیه
ماکارونی را به روش معمولی پخته و آبکش کنید. بادمجان را شسته و در فر یا روی آتش زغال کبابی کنید. بهتر است بادمجان را با پوست بپزید. پس از سرد شدن بادمجان آن را به صورت حلقه های باریک ببرید.
ماکارونی، بادمجان، فلفل دلمه ای، گوجه فرنگی، کالباس سالامی و ریحان را در ظرفی ریخته مخلوط کنید. اگر برگ های ریحان درشت باشند کمی آنها را خرد کنید.
روغن زیتون و سرکه را با هم مخلوط کرده کمی نمک و فلفل به آن افزوده به سالاد اضافه کنید و هم بزنید تا کاملاً با سس مخلوط شود. سالاد را در ظرف مورد نظر ریخته و سرو نمایید.
سالاد ماکارونی با تن ماهی و زیتون

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


۳۷۵ گرم ماکارونی باریک یا اسپاگتی
۳۷۰گرم تن ماهی
۲ عدد گوجه فرنگی متوسط خرد شده
یک دوم پیمانه زیتون سیاه بدون هسته
یک چهارم پیمانه روغن زیتون
یک چهارم پیمانه سرکه سفید
یک قاشق غذاخوری خردل

طرزتهیه
اسپاگتی را به روش معمول پخته و آبکش کنید. تن ماهی را بدون گرفتن روغن آن در ماکارونی بریزید و یک دقیقه تفت دهید. زیتون و گوجه فرنگی را به آن افزوده و چندثانیه حرارت دهید تا همه مواد گرم شوند.سرکه، روغن زیتون و خردل را مخلوط کرده با کمی نمک و فلفل هم بزنید تا سس یکنواخت شود. آن را به سالاد افزوده و سالاد را در ظرف مورد نظر بریزید. این سالاد را می توانید گرم یا سرد سرو کنید.
منبع:روزنامه شرق

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :