طرز تهیه ماکارونی با گوشت
ماکارونی گوشت,ماکارونی با گوشت,طرز تهیه ماکارونی با گوشت,پاستا گوشت,اسپاگتی گوشت,ماکارونی گوشت و قارچ,اسپاگتی با گوشت,پاستا گوشت و قارچ,اسپاگتی با گوشت چرخ کرده

طرز تهیه ماکارونی با گوشت

ظرف نسبتاً بزرگی را پر از آب می کنیم و برای هر بسته ماکارونی ۲ قاشق نمک در آب می ریزیم و بعد از جوش آمدن آب ماکارونی را در آن می ریزیم و یک دو قاشق روغن در آن می ریزیم...

 مواد لازم برای آشپزی آکا

 

 

ماکارونی   ۶۰۰ گرم
گوشت چرخ کرده   ۵۰۰ گرم
آب گوجه فرنگی   ۲ فنجان
جعفری ساطوری شده     قدری
پنیر گرویر   ۱۰۰ گرم
پیاز داغ عسلی   ۴ قاشق سوپخوری
کره   ۵۰ گرم
نمک    قدری
فلفل   قدری

طرز تهیه :
ظرف نسبتاً بزرگی را پر از آب می کنیم و برای هر بسته ماکارونی ۲ قاشق نمک در آب می ریزیم و بعد از جوش آمدن آب ماکارونی را در آن می ریزیم و یک دو قاشق روغن در آن می ریزیم و می گذاریم بجوشد تا مغز ماکارونی کاملاً نرم شود و زیاد له نشود ماکارونی را در آبکش می ریزیم و مقداری آب نیم گرم بروی آن می دهیم تا لیزی و شوری آن گرفته شود.
در صورتی که بخواهیم اسپاگتی یا ماکارونی را قبلاً آماده کنیم، بعد از طبخ و ریختن آن در صافی آن را در ظرف آب سرد می ریزیم در این صورت اگر یکی دو روز هم بماند عیبی نخواهد کرد.
پیاز سرخ شده را در ظرفی می ریزیم و روی آتش می گذاریم، گوشت چرخ شده را با پیاز مخلوط می کنیم و گوشت را کمی سرخ می کنیم آب گوجه فرنگی یا رب گوجه فرنگی را در یک لیوان آب حل می کنیم و داخل گوشت می ریزیم و کمی نمک و فلفل می زنیم و می گذاریم آهسته بجوشد و آب کمی تبخیر شود.
ماکارونی را در ظرفی می ریزیم و روی آتش می گذاریم و کره را روی ماکارونی می گذاریم تا کره آب شود و بلافاصله از روی آتش بر می داریم، ممکن است یک طرف دیس را ماکارونی بریزیم و طرف دیگر گوشت و کمی جعفری خرد شده روی گوشت بپاشیم و یا گوشت را جداگانه و ماکارونی را جدا در ظرف دیگری قرار دهیم.
به طور کلی با انواع ماکارونی یا اسپاگتی می توان پنیر مصرف کرد ، در این صورت بهتر است مقدار پنیر رنده شده سر میز ببریم - به جای گوشت چرخ کرده ممکن است از قیمه پخته شده آماده شده استفاده کرد.
اگر مطابق با مقدار مواد اولیه مصرف کنید غذا فوق برای ۶ نفر می باشد.
ویرایش و تلخیص: آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :