آکاایران: اکلر با کرم پنیری

 اکلر با کرم پنیری اکلر با کرم پنیری

آکاایران: اکلر با کرم پنیری

نام مدرس
مریم بخشی-کارشناس آشپزی و شیرینی پزی
مدت زمان طبخ
35 دقیقه
مواد لازم
مواد لازم برای اکلر

آب: 175 میلیلیتر
کره: 40 گرم
آرد: 90 گرم
پودر نشاسته ذرت: 50 گرم
تخممرغ: سه عدد
بیکینگپودر: نصف قاشق چایخوری
وانیل: 1/8 قاشق چایخوری
نمک: 1/4 قاشق چایخوری

مواد لازم برای کرم پنیری

پنیر خامه ای: 200 گرم
خامه صبحانه: 100 گرم
پودر نعنا خشک: یک قاشق چایخوری
پودر گل سرخ: یک قاشق چایخوری
پودر بادام: یک قاشق سوپخوری
طرز تهیه

طرز تهیه اکلر

آب و کره را در قابلمه‌ای ریخته، روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم تا به نقطه جوش برسد، در این فاصله آرد را با پودر نشاسته مخلوط کرده و از الک عبور می‌دهیم. مخلوط آرد را به آب و کره در حال جوش اضافه کرده و مرتب هم می‌زنیم تا خمیری یک دست حاصل شده و آب اضافی خمیر تبخیر شود، (یعنی خمیر از ظرف جدا شود) سپس از روی حرارت برداشته و می‌گذاریم تا خمیر کاملا خنک شود، پس از این که خمیر خنک شد آن را در ظرف مناسب ریخته، تخم‌مرغ‌‌ها را یکی‌یکی اضافه کرده و مرتب با همزن برقی هم می‌زنیم، در آخر نمک، وانیل و بیکینگ‌پودر را هم اضافه می‌‌کنیم. مواد را داخل قیف با سر ماسوره شکوفه می‌ریزیم. سینی فر را چرب کرده، روی سینی شکوفه می‌زنیم و آن را در فری که با دمای 220 درجه سانتی‌گراد از 15 دقیقه قبل روشن کرده‌ایم، قرار داده و بعد از 15 دقیقه دمای فر را به 180 درجه سانتی‌گراد رسانده و 20 دقیقه دیگر نان‌ها را با این دما می‌پزیم.

 

طرز تهیه کرم پنیری

 

پنیر خامه‌ای را با خامه صبحانه کاملا مخلوط کرده، سپس پودر نعنا و گل سرخ را همراه پودر بادام به مواد اضافه می‌کنیم. پس از مخلوط کردن، کرم را داخل قیف ریخته و نان‌های سرد شده را با کرم پنیری پر می‌کنیم.

 

نکات
در صورتی که تمایل داشتید نان اکلر تیره تر شود می توانید در مرحله ای که تخم مرغ ها را اضافه می کنید، یک قاشق غذاخوری عسل را نیز با مواد خمیر مخلوط کنید.

مجله شماره 200-201 صفحه 24
.

منبع : new.ksabz.net

اکلر با کرم پنیری
4 (62%) 50 رای