پنیر حبشی (اتیوپی)
گویا مردم اتیوپی دوست نمی دارند کسی آن ها را حبشی بنامد ، ولی تاکنون شنیده نشده است که به نام «پنیر حبشی» اعتراضی کرده باشند

پنیر حبشی (اتیوپی)

گویا مردم اتیوپی دوست نمی دارند کسی آن ها را حبشی بنامد ، ولی تاکنون شنیده نشده است که به نام «پنیر حبشی» اعتراضی کرده باشند . با این پنیر و برش های کوچک نان می توان کاناپه  درست کرد ، یا ظرف پنیر را همراه با نان بریده روی میز اردو گذاشت...

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


250 گرم  پنیر تازه 
1 عدد پیاز ، رندیده 
1-2 پر  سیر ، کوبیده 
75 گرم  کره 
1 قاشق چ  زنجبیل ، ساییده 
نصف قاشق چ هل ، ساییده 
نصف قاشق چ جوزبویا ، ساییده
1 قاشق م  دارچین ، ساییده
1 قاشق چ  فلفل قرمز ، ساییده
1 قاشق چ فلفل سیاه ، ساییده 
1 قاشق م  زردچوبه 
اندکی میخک ، ساییده 
  نمک  

طرز تهیه :
روغن را در تابه داغ کنید و پیاز و فلفل سبز یا قرمز را در آن تفت بدهید تا نرم شود . سیر را در تابه بیندازید و یک چرخ بدهید . گویا مردم اتیوپی دوست نمی دارند کسی آن ها را حبشی بنامد ، ولی تاکنون شنیده نشده است که به نام «پنیر حبشی» اعتراضی کرده باشند . با این پنیر و برش های کوچک نان می توان کاناپه  درست کرد ، یا ظرف پنیر را همراه با نان بریده روی میز اردو گذاشت .

کره را در تابه دردار کوچکی روی آتش ملایم داغ کنید . پیاز و سیر را یک دقیقه در کره تفت بدهید ، سپس همه ادویه را اضافه کنید و با کاردک چوبی یک چرخ بدهید ( نسوزد!) . آتش را خاموش کنید و در تابه را ببندید .

نیم ساعت بعد کره آب شده را از یک صافی ریز بافت بگذارنید ، به طوری که دُرد اولیه در ته تابه بماند . کره زلال را روی پنیر بریزید و با چنگال مخلوط کنید ، همین قدر که کره به خورد پنیر برود . نمک پنیر را اندازه کنید . 
منبع : گلستان

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :