آموزش درست کردن املت ژامبون و پنیرچدار
در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, تصمیم داریم طرز تهیه یک نوع املت خوشمزه که ترکیب شده با ژامبون و پنیرچدار میباشد را به شما آموزش می‌دهیم.با ما همراه با

آیا تمایل دارید طرز تهیه یک نوع املت خوشمزه را بیاموزید. امروز قصد داریم طرز تهیه املت ژامبون و پنیرچدار را به شما آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

مواد لازم

تخم مرغ: ۴ عدد

نمک: یک هشتم قاشق چایخوری

فلفل سیاه: یک هشتم قاشق چایخوری

کره: ۲ قاشق سوپخوری

فلفل دلمه‌ای سبز: دوسوم پیمانه

فلفل دلمه‌ای قرمز: دوسوم پیمانه

پیاز خرد کرده: یک چهارم پیمانه

ژامبون: ۴ ورق نازک

آووکادوی ورقه‌ای خرد کرده: یک نصفه

پنیر چدار: ۲ ورق

طرز تهیه

تخم مرغ‌ها، نمک و فلفل سیاه را در ظرف مناسبی بریزید و مخلوط کنید. آن‌گاه ۱ قاشق سوپخوری از کره را در تابه‌ای به قطر ۲۵ سانتیمتر، بریزید و روی اجاق آب کنید. سپس فلفل‌های دلمه‌ای و پیاز را به کره بیفزائید و ۳ دقیقه تفت دهید تا سبزیجات نرم شوند.

املت لذیذ با ژامبون و پنیرچدار

حالا سبزیجات را از تابه درآورید و گرم نگه دارید. اکنون باقیماندة کره را در همان تابه بریزید و روی اجاق بگذارید. آن‌گاه در حدود یک دوم پیمانه از مایة تخم مرغ را درون تابه بریزید و یک چهارم از مخلوط سبزیجات پخته را رویش بگذارید و صبر کنید املت بپزد.

سپس نیمی ازورقه‌های ژامبون، نیمی از آووکادو و نیمی از پنیر را روی املت بچینید و به کمک کفگیر، نیمة دیگر املت را روی این مواد برگردانید. به همین ترتیب املت بعدی را نیز آماده کنید و برای پذیرائی، در بشقاب گرم و مناسبی بگذارید.

منبع : برترین ها

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :