با این تکنیک ها شوری قورمه سبزی را راحت بگیرید
در اینجا چند راهکار را ارائه می دهیم که اگر غذای شما شور شد بتوانید شوری آن را کم کنید یا کاملا از بین ببرید و دیگر نیازی نداشته باشید که غذا را از اول درست کنی

۲۵ ترفند موثر و امتحان شده برای رفع شوری غذا | خبرگزاری ایلنا

آکاایران: هر‌ غذایی ممکن است شور شود؛ اما فقط می‌توان شوری برخی از غذاها را از بین برد. خورشت قورمه سبزی از جمله غذاهای پرطرفدار ایرانی است که در صورت شور شدن، می‌توان با چند ترفند ساده، شوری آن را کاهش داده یا کاملا از بین برد. در این مقاله از مجموعه مقالات آشپزی آکا, سعی شده است چند روش برای این منظور ارائه شود تا اگر قورمه سبزی شما شور شد، آن را دور نریزید و نمک آن را تنظیم کنید.

افزودن آب به خورشت

اگر خورشت قورمه سبزی و... شور شد، در صورتی که آبکی است، مقداری از آب شور آن را تخلیه کرده و با آب جدید جایگزین کنید و یا اگر غلیظ است برای کمتر شدن شوری آن مقداری آب به آن بیافزایید، این روش ممکن است شوری را کاملا از بین نبرد، اما آن را کاهش می‌دهد.

طرز تهیه "قورمه سبزی" مجلسی جا افتاده و خوشمزه و معطر - دلپزی

افزودن چند تکه سیب زمینی

برای رفع شوری خورش قورمه سبزی و یا هر نوع غذای آبکی و خورش های دیگر چند تکه بزرگ سیب زمینی پوست بگیرید و آن را به چند تکه ی بزرگ خورد کنید و تکه های سیب زمینی را درون خورشت بیندازید و تقریبا 30 تا 40 دقیقه صبر کنید تا نمک اضافی خورشت جذب سیب زمینی شود، توجه کنید اگر سیب زمینی بیش از حد در خورشت بماند، نمک جذب شده را دوباره به خورشت پس می‌دهد.

طرز تهیه خورشت سبزی شیرازی با طعم خوشمزه و مخصوص

اضافه کردن خمیر به خورشت

برای کم کردن شوری خورش هایی مانند قورمه سبزی و... به مقداری آرد آب اضافه کرده و خمیر درست کنید، سپس خمیر را به شکل گلوله‌های ریز در بیاورید و داخل خورشت بیندازید، این خمیرها نمک اضافی خورشت را به خود جذب می کنند، بعد از حدود نیم ساعت، خمیرها را خارج کنید.

ریختن کمی نوشابه در خورشت

برای رفع شوری خورشت، می‌توانید یک قاشق چایخوری نوشابه اضافه کنید. نوشابه سبب می شود که شوری خورش کمتر شود اما توجه کنید بیش از حد نوشابه در خورشت نریزید زیرا بر طعم آن تاثیرگذار است.

اضافه کردن مواد اولیه

اگر در ابتدای غذا به قورمه سبزی و خورش های دیگر نمک افزوده اید و هنوز مواد اولیه شما نپخته اند، مقدار مواد را افزایش دهید تا شوری غذا از بین برود اما اگر زمان کافی دارید و خورشت شما پخته شده است، می‌توانید در یک قابلمه جداگانه، مقدار کمی خورشت بدون نمک بار بگذارید و سپس آن را به خورشت قبلی اضافه کنید.

 

ریختن سرکه یا آبلیمو داخل خورشت

برای کاهش طعم شوری غذا از مواد اسیدی مثل سرکه، آبلیمو، آبغوره و کمی رب انار استفاده کنید. در صورت استفاده از سرکه سیب، می توانید آن را با مقدار کمی شکر مخلوط کنید و سپس داخل خورشت بریزید اما باید به مقدار شکر توجه نمایید.

افزودن نبات یا قند

برای رفع شوری خورش می‌توانید یک تکه نبات زعفرانی داخل خورشت بیندازید اما توجه نمایید همانطور که شیرینی سبب می شود شوری غذا کم شود اما مقدار زیاد آن طعم غذا را تغییر داده و ناخوشایند می سازد. شما می توانید یک قند داخل یک قاشق بگذارید و آن قاشق حاوی قند را داخل قابلمه غذای خود قرار دهید، به طوری که قند آب نشود و پس از لحظاتی قاشق و قند را از داخل غذا بردارید.

انداختن اسفنج داخل غذا

برای رفع شوری خورشت می توانید از داروخانه یک اسفنج بهداشتی خریداری کنید و آن را داخل غذا قرار دهید تا نمک غذا را به خود بگیرد و سپس آن را از درون خورش خارج نمایید.

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :